- Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat. Nasz zespół pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych robi wszystko aby dzieci tutaj czuły się szczęśliwe, zadowolone, zaopiekowanie. Dbamy również o to, żeby były bezpieczne, żeby harmonijnie się rozwijały oraz żeby zapewnić im wysoką jakość edukacji – mówiła Urszula Polowiec, dyrektor placówki.
- Społeczność bardzo pozytywnie odbiera tę inwestycję. Rozmawiałem z wieloma, wieloma ludźmi. Naprawdę są zadowoleni i przede wszystkim szczęśliwi są rodzice, że taka inwestycja powstała na naszym terenie – dodawał Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.
Placówkę oficjalnie otwarto w Dzień Przedszkolaka. Do nowootwartego przedszkola uczęszcza 20 dzieci, z kolei ze żłobka korzysta 17 pociech. Co ważne jest to pierwsza tego typu publiczna placówka w regionie.
- Dzięki zabiegom pana wójta powstał taki obiekt. Stary obiekt, który niestety przez wiele był niewykorzystywany w tej chwili będzie służył najmłodszym członkom naszej społeczności, czyli przeznaczeniu na żłobek i przedszkole – mówiła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.
- Wydaje mi się, że właśnie takich obiektów jak ten, czyli połączenie żłobka i przedszkola będzie powstawać bardzo, bardzo dużo, dlatego gratuluję tej inwestycji – dodawała Anna Pieczarka, posłanka na sejm RP.
- Pan wójt i jego zespół, drużyna sprezentowała najlepszy dla przedszkolaków i żłobkowiczów. Ten budynek. To najlepsze świadectwo i dowód dobrej pracy pana wójta, radnych jak również wszystkich osób, które były zaangażowane w ten proces – podkreślał Piotr Sak, poseł na sejm RP.
- Cieszymy się z nowego obiektu, placówki żłobka i przedszkola. Ale nie wiem, czy państwo wiecie, że dziś jest szczególny dzień – Dzień Przedszkolaka, więc z okazji tego święta chciałbym złożyć na ręce dyrekcji, całego zespołu najlepsze życzenia – mówił poseł Stanisław Bukowiec.
W trakcie otwarcia nowych przestrzeni przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców gminy – obok parlamentarzystów – obecny był też wicewojewoda małopolski, który zaznaczał.
- Mieszkańcy mniejszych miejscowości, mieszkańcy całej Polski zasługują na równy szacunek. Dlatego w takich mniejszych miejscowościach również powstają obiekty o najwyższym standardzie, o takim standardzie, gdzie nie mamy się już czego wstydzić. To już naprawdę jest już wyższa półka – mówił Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.
Inwestycję związaną z odnowa obiektu i zaadoptowaniem go na przedszkole i żłobek wsparło województwo małopolskie.
- Jak przede wszystkim jako wieloletni samorządowiec ciesze się z takiego faktu, a mianowicie przywracania pierwotnych funkcji tym obiektom, które kiedyś tę funkcję utraciły. Tu dawniej była szkoła, placówka oświatowa, teraz przywracane są jej te pierwotne funkcje – podkreślał Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.
- Przedszkole, żłobek robi niesamowite wrażenie. Wiem, ze tych źródeł finansowania jest tutaj sporo i dzięki tym środkom udało tu się zrealizować to co wydawało się na początku niemożliwe. Ja też cieszę się, że jako samorząd województwa małopolskiego wspieramy tego typu inicjatywę – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.
Dodajmy, że powstanie przedszkola integracyjnego i gminnego żłobka kosztowało w sumie blisko 2,6 miliona złotych.