Sobotni wieczór wzbudził duże zainteresowanie tarnowian, policyjną akcją w jednym z mieszkań przy ul. Widok w Tarnowie, około godziny 20:00 mieszkańcy informowali naszą redakcję o wzmożonej liczbie interweniujących radiowozów oraz obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego. Wstępne informacje wskazują, że do tarnowskiej policji wieczorem wpłynęło zgłoszenie o pozostawieniu przez rodziców bez opieki czwórki dzieci w wieku 4 lat, 3 lat i dwójki bliźniaków w wieku około 10 miesięcy.
Na miejsce udały się patrole policji i pogotowie ratunkowe, gdy policjanci weszli do mieszkania potwierdziła się zgłaszana sytuacja, na szczęście dzieciom nic się nie stało. Na domiar złego funkcjonariusze w mieszkaniu zauważyli krew, krew znajdowała się również na zewnątrz domu jednorodzinnego. Po pewnym czasie do mieszkania wrócili rodzice dzieci, którzy byli pijani, a mężczyzna miał uraz głowy.
Oboje rodzice byli pod wpływem alkoholu w wydychanym powietrzu kobieta w wieku 26 lat miała ponad 2 promile alkoholu a mężczyzna w wieku 32 lata ponad 3 promile. Kobieta została zatrzymana przez policję i osadzona w policyjnej izbie wytrzeźwień, natomiast mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Na miejscu pojawili się technicy kryminalistyki, aby zabezpieczyć ślady i sporządzić dokumentację procesową, celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia, śledczy sprawdzają jak długo dzieci przebywały bez opieki, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tego dnia para spożywała alkohol wespół z sąsiadami. Po wytrzeźwieniu rodziców będą prowadzone z nimi czynności wyjaśniające, które mają doprowadzić do ustalenia okoliczności narażenia zdrowia i życia dzieci. Obecnie prowadzone jest postępowanie przez tarnowską policję w kierunku art. 160 kodeksu karnego za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Dzieci trafiły pod opiekę pogotowia opiekuńczego.
Po wypisaniu ze szpitala mężczyzna został zatrzymany przez tarnowskich policjantów i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie przebywała już jego żona. O sytuacji został powiadomiony tarnowski sąd rodzinny i nieletnich, a także prokuratura. Po przesłuchaniu wszystkich osób mających związek z tym wydarzeniem zostaną podjęte dalsze kroki procesowe.