Światowy standard
Nie ma już chyba miejsca na świecie, w którym większość ludzi nie znałaby języka angielskiego. Jeśli ty też go opanujesz, możesz mieć pewność, że w każdym zakamarku Ziemi znajdzie się ktoś, kto cię zrozumie. Nie będziesz martwić się, że podczas zagranicznej podróży nieznajomość języka ograniczy cię w kwestii uzyskania jakiejkolwiek pomocy. Wyjeżdżając w celach zarobkowych zwiększysz też swoje szanse na awans. Naukę ułatwią ci kursy internetowe, których ceny kształtują się w przedziale od 400 do nawet 1000 złotych. Dla osób, które nie chcą podejmować samodzielnej, często chaotycznej nauki, powstały szkoły językowe. Doświadczeni instruktorzy wiedzą, jak powinien wyglądać proces przyswajania wiedzy. Dopasowują też harmonogram do indywidualnych predyspozycji kursantów. Tego typu zajęcia kosztują średnio od 2 do 3 tysięcy rocznie.
Filmy bez lektora
Wyobraź sobie, że oglądając anglojęzyczne filmy, nie musisz już słuchać polskiego lektora. Oryginalne głosy aktorów brzmią przecież o wiele lepiej, niż nakładane na nie tłumaczenia. Podchodząc do sprawy nieco przewrotnie – właśnie w taki sposób możesz połączyć przyjemnie z pożytecznym. Łatwiej przyswoisz język, jeśli nie będziesz go unikać. Najprostszą metodą nauki jest rozmowa z drugim człowiekiem. Niezrozumiałe pojęcia trzeba sprawdzać, a te z czasem zapisują się w pamięci. Najszybciej uczą się osoby, które wyjechały za granicę i zmuszone są do przebywania w obcojęzycznym towarzystwie. Przydatne do tego są też specjalne aplikacje na smartfon, które zwykle można pobrać za darmo. Ich funkcjonowanie polega np. na wykonywaniu quizów, co jest szczególnie dobrym wyjściem dla wzrokowców.
Język temperamentu
Język hiszpański kojarzy się z tancerkami w czerwonych sukniach, corridą i sjestą. Gorąca Hiszpania będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, kiedy poznasz jej historię i charakterystykę. Posługując się językiem kraju, w którym króluje flamenco, z przyjemnością odkryjesz i łatwiej zrozumiesz panujące tam obyczaje oraz wyjątkową kulturę. Aby się tego nauczyć, możesz skorzystać np. z korepetycji. Musisz wówczas liczyć się z niemałym kosztem. Godzina prywatnej nauki to nawet 150 złotych. W sieci jest również wiele filmików tworzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli, które pomogą ci opanować gramatykę. Możesz znaleźć je w popularnych serwisach. Skuteczną formą przyswajania wiedzy jest też czatowanie z obcokrajowcami - to opcje dla bardziej oszczędnych. Inną tańszą możliwością jest skorzystanie z lekcji u studenta filologii hiszpańskiej. Ich oferty znajdziesz w popularnych serwisach ogłoszeniowych.
Na rozrywce się nie kończy
Hiszpania jest jednym z najczęściej wybieranych przez studentów kierunków. Niektóre uczelnie oferują zajęcia anglojęzyczne, ale mimo to przydaje się znajomość języka w stopniu wyższym, niż zamówienie piwa w barze i podanie adresu powrotnego w taksówce. Nauczysz się go np. podczas darmowych zajęć grupowych oferowanych w wielu instytucjach. Często są to najwyższej jakości szkolenia, refundowane ze środków unijnych, przeznaczonych na rozwój. Informacje o nich znajdziesz np. w lokalnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich. Osoby uczące się samodzielnie chwalą również tzw. fiszki, czyli specjalne karteczki, które z jednej strony zawierają słowo w obcym języku, z drugiej zaś jego polskie tłumaczenie. Często producenci dołączają też ich multimedialną formę do pobrania.
Bez względu na to, która forma nauki będzie najbardziej odpowiednia dla ciebie, nie będziesz żałował - język hiszpański uznawany jest za urzędowy w 20, a angielski w ponad 60 krajach na całym świecie.