- To już trzecia edycja, także już mamy doświadczenie. Mamy tutaj już coraz większą liczbę odwiedzających, coraz więcej stanowisk, generalnie naszą misją tych targów jest właśnie połączenie biznesu z nauką, studentów z firmami, startupów z dużymi, małymi, średnimi firmami. Myślę, że na tyle firm, na tyle uczestników, których tu mamy, to się udało, więc bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że następne targi będą jeszcze lepsze, a już widzimy z każdym rokiem, że jest coraz lepiej - mówi dr inż. Michał Kisilewicz, organizator, dyrektor Centrum Transferu Technologii.
Wydarzenie było okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego oraz biznesu i gospodarki.
- Prezentujemy nasze najnowsze rozwiązanie "Mechanizm kuli haka holowniczego elektrycznie wypinanego". Mechanizm działa na zasadzie kliknięcia jednego przycisku. Klikamy dwukrotnie. Po czym następuje zwolnienie blokady i kule haka możemy schować do wewnątrz. Później, kiedy klikniemy drugi raz w ten przycisk, także dwukrotnie, mechanizm znowu się zwalnia i hak jest gotowy do użycia - pokazuje Anna Michałków, Grupa STEINHOF.
- Prezentujemy ciężarówki i różne roboty, które są naszego wykonania, są złożone, zaprogramowane wszystko przez naszych studentów i tych uczących się teraz i tych, którzy są już absolwentami. Mamy dwie ciężarówki, są to ciężarówki z asystentem skręcania, które jeżdżą na pilota. Mamy takiego traka, który jeździ na pilota i ma światełka, które pokazują prędkość. Jak dojdzie kółko całe na czerwono, to jest to najwyższa jego prędkość - przedstawia Natalia Martemianow, wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Informatyków AT.
Oprócz innowacyjnych rozwiązań na targach odbywały się krótkie prelekcje, na których uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych faktów i ciekawostek ze świata technologicznego i nie tylko. Ostatnią z nich poprowadził dr Łukasz Zaborowski, ekspert w dziedzinie transportu i rozwoju regionalnego na temat roli Tarnowa w strukturze osadniczej kraju, w której udział wziął m.in. sam prezydent miasta Tarnowa Jakub Kwaśny. Wydarzenie zwieńczyła ceremonia, podczas której najlepsze wynalazki zostały nagrodzone specjalnymi statuetkami.