- Przede wszystkim chodziło o to, żeby ta struktura urzędu była taka bardziej efektywna, żeby jednak niektóre wydziały nie były wydziałami, bo zatrudniały 4 -5 osób. To jest trochę za mało jak na wydział według nas. Dlatego chcieliśmy je połączyć, usunąć takie zjawisko z ilesowości, że coś się obraca w bardzo małej grupie. Część stanowisk przechodzi na różne stanowiska zastępcze - mówi Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta Tarnowa.
Władze miasta mają nadzieję, że zastosowane zmiany ze względu na lepszą organizację i bezpośrednią współpracę wynikającą z połączenia konkretnych wydziałów przyniosą pozytywne efekty w działaniu.
- Przede wszystkim łączymy. Był wydział planowania przestrzennego i wydział architektury i budownictwa. Będzie jeden wydział architektury i planowania, który będzie zawierał oba zakresy z poprzedniej organizacji. Na przykład łączymy edukację i sport. Jest połączona kultura, promocja i turystyka, a także biuro prasowe. Częściowo niektóre kompetencje się przechodzą do innych dyrektorów, do innych pionów, np. wydział rozwoju miasta będzie teraz bezpośrednio pod skarbniczką miejską. Centrum dialogu, które wcześniej było podwydziałem kultury, będzie osobną instytucją pod prezydentem miasta Tarnowa - mówi Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta Tarnowa.
Zmianami ma zostać objęta także nazwa Tarnowskiego Centrum Dialogu. Nowa ma brzmieć, Centrum Dialogu Idea Tarnów.