Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadziła śledztwo przy udziale Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Krakowie.
W śledztwie ustalono, że Paweł T. przy użyciu komunikatorów internetowych wyszukiwał i nawiązywał kontakt z młodymi dziewczynami. Z czasem nakłaniał je do udostępnienia mu zdjęć oraz filmów, zawierających ich nagi wizerunek. Podstępnie zapewniał przy tym ofiary o poufności i o braku możliwości utrwalania przez niego przekazywanych mu materiałów. W rzeczywistości materiały po otrzymaniu utrwalał bez zgody pokrzywdzonych i przechowywał na nośnikach elektronicznych. Następnie szantażując ofiary upublicznieniem tych materiałów zmuszał pokrzywdzone do wykonywania różnych czynności seksualnych i nagrywania tego kamerą aparatu telefonicznego. Ofiary były wielokrotnie zmuszane do wykonywania takich czynności, które przybierały czasami charakter sadystyczny i poniżający.
W wyniku tak drastycznego sposobu działania część osób pokrzywdzonych doznała załamania psychicznego, w postaci zespołu stresu pourazowego.
Sprawca, działając poprzez Internet wykorzystał w latach 2016-2022 łącznie 8 małoletnich dziewcząt, mieszkających w różnych regionach Polski.
W opisanej sprawie Pawłowi T. zarzucono szereg przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, w tym również czyn z art. 197 kk, tj. przestępstwo zgwałcenia, pomimo że działał poprzez sieć Internet i z żadną ze swoich ofiar nigdy nie spotkał się w realu. Sądy obu instancji podzieliły w tej materii stanowisko prokuratora wyrażone w akcie oskarżenia i przyjęły, że sprawca swoim działaniem zrealizował również znamiona zgwałcenia.
Wyrok skazujący Pawła T. na 13 lat pozbawienia wolności jest prawomocny.