- Mamy projekt gotowy na ulicę Krzyską 13, tam, gdzie obecnie znajdują się tzw. „baraki”, Krzyska 13 i 13A, i tam przewidujemy 86 mieszkań. Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie. Jeżeli nam się wszystko dobrze zepnie finansowo, to uważam, że będziemy mieć dofinansowanie w granicach 95%. Wszystko zależy od tego, czy Bank Gospodarstwa Krajowego będzie posiadał odpowiednie fundusze - mówi Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.
Na terenie „baraków” przeznaczonych do wyburzenia nadal zamieszkuje kilka osób.
- Wszyscy ci z państwa, którzy nie mieli aktów eksmisji, mają wyznaczone mieszkania, a ci państwo, którzy mają eksmisję, też mają przeznaczone już lokale do zamieszkania, oczywiście w lepszym stanie, niż do tej pory zamieszkiwali – deklaruje Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.
Prócz budowy nowego bloku, Miejski Zarząd Budynków planuje pozyskać dodatkowe mieszkania poprzez gruntowny remont budynku pracowniczego przy ul. Tuchowskiej 76.
- Tam mieszka obecnie 15 rodzin. Po gruntownym remoncie będzie to blok na 44 mieszkania, z tym że tam nie będziemy go powiększać, ale będziemy go wyposażać w między innymi gaz, niezależne źródła ciepła, bo tam ludzie opalają piecami, tam będziemy korzystać też z fotowoltaiki, tam powstanie parking i mieszkania w standardzie takim, jak buduje się w całym kraju – stwierdza Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.
Szacuje się, że budowa bloku przy ulicy Krzyskiej 13 może kosztować 35 mln złotych.