- Wspominamy z szacunkiem zarówno założycieli szkoły, jak i wszystkich dyrektorów i nauczycieli, którzy przez lata tutaj pracowali, budowali markę tej szkoły. Wspominamy również absolwentów i gościmy absolwentów, którzy dzisiaj mogą się poszczycić ogromnymi sukcesami, czy to na niwie naukowej, czy to jako przedsiębiorcy. I chętnie wracają dzisiaj, wspominają, że tu zawsze byli świetni nauczyciele, bardzo wysoki poziom kształcenia - podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski.
- To jest podsumowanie pracy wielu pokoleń wspaniałych pedagogów, nauczycieli, fantastycznych dyrektorów, ale to też jest okres wspomnień wszystkich absolwentów, którzy do tej szkoły chodzili, korzystali tutaj z nauki. A ta nauka, powiedzmy szczerze, jest nam obecna później przez całe życie. Jestem bardzo dumny, jako absolwent tej szkoły, że właśnie tutaj miałem przyjemność czerpać naukę. Dzisiaj pozostaje to wszystko we mnie, pozostają przyjaźnie, koleżeństwa, ale też sympatyczny klimat i atmosfera, którą nadal tworzymy z moimi byłymi pedagogami, nauczycielami, ale również tymi, którzy dzisiaj w tej szkole uczą - zaznacza Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.
Podczas ceremonii wręczono nauczycielom medale za ich wieloletnie zaangażowanie w edukację młodzieży.
- Chcieliśmy uhonorować nauczycieli, którzy tutaj uskrzydlali młodych ludzi przez te 30, 25, 20 lat, którzy to robią dalej. Jakoś do tej pory nie było takiej okazji, wiec pomyślałem, że przy takim, prawie że okrągłym jubileuszu warto to zrobić. Myślę, że fajnie było i w tej części oficjalnej i w tej części artystycznej, tak że młodzież, nauczyciele, cała społeczność stanęła na wysokim poziomie - przyznaje mgr Jerzy Soska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.
- Jest to 55-lecie szkoły, co jest bardzo ważną rzeczą. Tancerze przygotowywali się około dwa miesiące. Aktorzy przygotowywali się około miesiąc. Naprawdę dużo mieliśmy prób. Jest to jedna z najlepszych szkół w rejonie i ma bardzo przyszłościowe kierunki - zaznacza Oskar Żołna, przewodniczący ZSTiB
- Ja tylko to prowadziłam. Ale fajnie było posłuchać fajnej muzyki, dobrze było zobaczyć osoby, które może nie są aktorami, ale rzeczywiście mogłyby się odnaleźć w tej strefie aktorskiej. Pomimo tego, że wiele osób nas stresowało, że musi być ładnie i w ogóle, to mimo wszystko i tak wyszło bardzo fajnie. Ludzie tu naprawdę robią bardzo dużą robotę. Nie mówię tylko o nauczycielach, tylko po prostu całokształt, chociażby panie sprzątaczki. Naprawdę wszyscy tu robią robotę, ze często można się poczuć tu tak naturalnie, jak w takim fajnym środowisku, gdzie każdy może się zaśmiać - opisuje Magdalena Kulig, przewodnicząca ZSTiB.
W parze z rozwojem kształcenia idzie rozwój samej szkoły. Niedawno zakończono gruntowny remont i termomodernizację budynku technikum, a już niebawem ruszy budowa Branżowego Centrum Umiejętności, innowacyjnej placówki edukacyjno-naukowej.