- Przekazujemy teren rekreacyjny i teren zielony. Tutaj nie ma betonozy, tu jest zielono. Tu będą drzewa, muszą tylko bardziej wyrosnąć, tu będzie minikoniczyna, gdzie będą dzieci mogły pobiegać, rodziny rozłożyć sobie kocyk, posiedzieć i popatrzeć na tężnię. Jest wręczcie miejsce, na które mieszkańcy nie muszą dojeżdżać nad morze – choć życzę, by choć raz w roku ten jod zainfekować – będzie można z niego tu też korzystać. Jest to trzecie miejsce w gminie Tarnów, naszej gminie gdzie taką tężnię mamy - mówi Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.
W otwarciu tężni solankowej i terenów rekreacyjnych udział wzięła posłanka Anna Pieczarka, przedstawiciele gminy Tarnów, radni oraz mieszkańcy Tarnowca.
- Wiele lat czekałem na coś takiego. Przejeżdżałem przez inne miejscowości w Koszycach Małych, nawet w Porębie była taka piękna skarpa, a tu był gruz i nieporządek. Doczekałem się tego, że w Tarnowcu też jest piękne centrum, możemy z niego korzystać, mieszkańcy mogą z niego korzystać – cieszy się Jan Nowak, sołtys Tarnowca, radny Gminy Tarnów.
- Na tym terenie, na tym centrum wsi każdy znajdzie coś dla siebie i seniorzy i dzieci i całe rodziny będą mogły tu spędzać czas – zauważa Grzegorz Drwal, radny Gminy Tarnów.
- Chciałem podziękować bardzo serdecznie panu wójtowi, całemu urzędowi, sołtysowi, radnemu Grzegorzowi Drwalowi i przede wszystkim mieszkańcom Tarnowca, bo dzięki nim, ich zabiegom, staraniom jesteśmy teraz dumni z tego, co teraz powstaje – dziękuje Jarosław Drwal, radny Gminy Tarnów.
Dodajmy, tężnia solankowa w Tarnowcu powstała dzięki udziałowi rządowych środków z programu Polski Ład.
W sumie – jak wylicza wójt Grzegorz Kozioł - w ciągu tej kadencji samorządu na inwestycje w miejscowościach Gminy Tarnów przeznaczono 130 milionów złotych.