- Młodzi zebrali się tutaj przede wszystkim po to, by pomimo różnic poglądowych, różnic w wielu rzeczach, które dotyczą miasta, także kwestii codziennych, porozmawiać o tym, jak stworzyć dobre warunki dla miasta, stworzyć narzędzia, które będą mogły służyć bliższemu też powiązaniu się z Tarnowem, ponieważ wszyscy wiemy, że młodych w Tarnowie brakuje, ale trzeba też pomyśleć o, poza warunkami gospodarczymi, warunkami też życia, jak ich skupić na tym, aby czuli, że to miasto jest ich. I po to między innymi się tutaj spotkaliśmy dzisiaj – mówi Wiktor Bochenek, członek komitetu Nasze Miasto Tarnów.
Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci kół akademickich.
- Chciałabym się skupić na tym, żeby zaangażować też społeczność studentów, nie tylko uczniów liceów, dlatego że zaraz oni wyjdą z tych swoich szkół i będą szukali lepszych alternatyw i wyjadą do Krakowa, a chcielibyśmy zatrzymać uczniów tutaj. Uczniów i studentów zachęcam do tego, aby brali w tym czynny udział, bo dzięki temu, że takie dyskusje mają miejsce jak dzisiaj, mamy szansę się wypowiedzieć i powiedzieć jasno: studenci też mają głos, studenci chcą mieć głos, i jest to bardzo ważne, aby zatrzymać młodych ludzi w Tarnowie – podkreśla Dominika Stachowska, Prezes Koła Naukowego Katedry Prawa działającego przy Akademii Tarnowskiej.
- Ponad podziałami rozmawiamy o sprawach ważnych. Rozmawiamy o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim, rozmawiamy o takim dokumencie, jakim miałaby być Strategia Miasta Tarnowa dla Młodych, rozmawiamy też o innych kwestiach, o aktywizacji samorządów uczniowskich, w ogóle o aktywizacji młodych. No i mam nadzieję, ze te wszystkie nasze pomysły, które dzisiaj się tutaj rodzą w naszej dyskusji, w przyszłości zamienią się w coś konkretnego i będziemy mogli powiedzieć, że zakończone zostały sukcesem - podsumowuje Tomasz Kowalski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.
Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie działa od 2003 roku. Obecnie trwa jej VII kadencja.