Co musisz wiedzieć o kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?
Impulsem do wprowadzenia KPP do polskiego porządku prawnego była tragedia podczas Międzynarodowych Targów Katowickich, gdy – na skutek zawalenia się hali – zginęło 65 osób, a 170 zostało rannych. Przedstawiciele najwyższych władz w kraju doszli wtedy do wniosku, że trzeba rozbudować system szybkiego reagowania. W jaki sposób?
Skupiono się na dwóch głównych płaszczyznach. Przede wszystkim podjęto działania zmierzające do poszerzenia zakresu współdziałania służb ratowniczych. Po drugie, wprowadzono zajęcia z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, na które może zapisać się praktycznie każda osoba dorosła.
Co warto podkreślić, tytuł tzw. ratownika KPP to najwyższy stopień, jaki mogą zdobyć osoby bez kierunkowego wykształcenia medycznego. Sam egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, zdawanej przed komisją. Dopiero po zaliczeniu obu testów uzyskuje się tytuł ratownika, co potwierdza certyfikat, który jest ważny przez trzy lata.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to 66 godzin zajęć, z czego aż 41 przeznaczono na ćwiczenia praktyczne. Całe szkolenie trwa dwa weekendy i – jak już wiesz – wieńczy je egzamin. Sporo informacji o terminach oraz zakresie kursu KPP w Kielcach znajdziesz tutaj: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/kielce.
Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum Ratownictwa? Przede wszystkim dlatego, że jest to jednostka szkoleniowa, która stawia na profesjonalne, rzetelne podejście na każdym etapie szkolenia. Od ćwiczeń, aż do pozoracji, które mają przygotować Cię na realne działania w terenie, gdy już dojdzie do wypadku.
Ogromnym atutem jest też profesjonalna kadra szkoleniowa, na jaką składają się ratownicy WOPR, TOPR czy GOPR-u. W gronie wykładowców są też osoby, które mają wyjeżdżonych na karetce tysiące godzin i w swojej karierze zawodowej spotykali się z niemal wszystkimi możliwymi zdarzeniami, jakie można sobie wyobrazić. To o wiele cenniejsza wiedza, niż ta, jaką można by znaleźć nawet w najlepszym podręczniku opisującym pracę ratownika.
Ile zapłacisz za kurs KPP w Kielcach i co dostaniesz w cenie?
Patrząc na uderzeniową dawkę wiedzy, jaką przyswoisz podczas takiego szkolenia, cena jest niewygórowana. W Centrum Ratownictwa zapłacisz 1390 złotych, jednak jeśli przyprowadzisz ze sobą drugą osobę (na ten sam kurs) kwota zostanie obniżona aż o 200 PLN.
W cenie zyskasz też dostęp do:
-
materiałów e-learningowych,
-
Strefy Klienta,
-
materiałów szkoleniowych,
-
prezentacji wykorzystywanych w trakcie kursu.
Z wszystkimi tymi danymi – po zalogowaniu się – będziesz mógł zapoznać się z poziomu aplikacji Ratownik. Znajduje się tam też ogólnodostępna baza defibrylatorów AED, dzięki czemu, w razie zagrożenia, będziesz w stanie szybko pomóc osobie poszkodowanej. Bez względu na to, w jakim mieście się znajdujesz.
Kto skorzysta na kursie KPP?
Praktycznie każdy. Zarówno rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci, jak i seniorów, a także kandydaci do pracy w służbach mundurowych, którzy po okazaniu certyfikatu KPP mogą zyskać kilka dodatkowych punktów do naboru.
Sporo wiedzy wyniosą osoby, które po prostu spędzają czas aktywnie, podróżując po bezdrożach i chcą wiedzieć, jak opatrzyć uraz z dala od cywilizacji.