- Te zajęcia obejmują część teoretyczną, gdzie jest przedstawiona historia strzelectwa, funkcjonowanie oraz struktury polskiego związku, oczywiście przepisy bezpieczeństwa. Jest też część praktyczna. Uczestnicy dowiadują się, jakie są zasady posługiwania się bronią, jej rozkładanie i składania oraz oczywiście samo strzelanie – informuje Jerzy Madej, prezes Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK.
Zajęcia prowadzone są dla osób, które ukończyły 26 lat i nie są związane ze sportem strzeleckim.
- Zaczynamy zawsze od broni pneumatycznej i uczymy pierwszych podstawowych zasad koniecznych do nauczenia się przez początkujących strzelców. Później jest broń sportowa i na końcu broń większego kalibru. To jest krótka i długa: 9 mm pistolet bojowy i karabin AK47 i M16 – wymienia Jerzy Madej, prezes Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK.
Zapisy prowadzone są przez internet i otwierane są na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.
- Ze strony klubu lub polskiego związku można wejść w zakładkę i zapisać się na te zajęcia. Kursy na początku cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale rejestracja otwarta była dzień lub dwa. Było 100% chętnych na te dwudziestoosobowe grupy. Natomiast na termin 3-4 listopada miejsca rozeszły się w bodajże 3 minuty – podkreśla Jerzy Madej, prezes Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK.
Szkolenia organizowane są jeszcze w dwóch terminach. Jednocześnie Tarnowski Klub Strzelecki zachęca do skorzystania z regularnych zajęć dla dorosłych i młodzieży.