- Wyznaczyłem go na kolejną kadencję jako przewodniczącego tej rady. Jeżeli chodzi o radnych, którzy będą wchodzili w skład ww. rady to są radni powiatu tarnowskiego, którzy zostali wybrani na ostatniej sesji w wyniku głosowania. Zgłosiło się 7 osób i te z największą ilością głosów zostały do tej rady zaakceptowane. To jest bardzo ważna rada, bo ona opiniuje i zatwierdza plany finansowe pogotowia - tłumaczy Roman Łucarz, starosta tarnowski.
Rada została powołana na 4 lata.
Przypomnijmy, że od dwóch karetki w powiecie tarnowskim obsadzone są przez dwuosobowe składy.
- To jest tak wszystko zorganizowane w powiecie tarnowskim, ze również w razie potrzeby, gdy ten zespół 2-osobowy nie wystarcza to dzwonimy i prosimy o pomoc na straż pożarną i wtedy są dysponowani bądź to ochotnicy, bądź strażacy PSP do udzielania pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych, innych zdarzeniach czy w przypadku, kiedy trzeba na przykład znieść z piętra pacjenta, a nie ma windy. Wtedy o pomoc prosimy strażaków z OSP lub PSP - mówi starosta tarnowski.
Obecnie w tarnowskim pogotowiu działa 13 zespołów wyjazdowych. Karetki stacjonują nie tylko w głównej siedzibie przy ul. Fatimskiej w Tarnowie, ale także rozlokowane są w różnych punktach regionu tarnowskiego, w taki sposób, by minimalizować czas dotarcia do pacjenta. - Właściwie dojazd bardzo nam się skrócił. Jeżeli chodzi o powiat to jest czas sięgający 12-13 minut. To jest bardzo szybko, ale to jest średni czas dojazdu. Trzeba brać pod uwagę warunki drogowe, ukształtowanie terenu, ale w tej materii się nic nie zmienia, jest bardzo dobrze. Widzimy, że te stanowiska wyniesione karetek są w tej chwili optymalne i nie przewidujemy żadnych zmian - dodaje.
Obecnie Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie przymierza się do zakupu nowego ambulansu.