Jeżeli chodzi o mandaty, to rozkładają się one w ten sposób, że 5 – uzyskuje komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, 2 – Koalicja Obywatelska i 2 – Trzecia Droga. Jeżeli chodzi o sam rozdział mandatów, to na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że jest to w przypadku komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości: Anna Pieczarka, Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Norbert Kaczmarczyk. Jeżeli chodzi o Trzecią Drogę, to jest to: Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Piotr Górnikiewicz. W przypadku Koalicji Obywatelskiej: Urszula Augustyn oraz Robert Wardzała – mówi Katarzyna Tutaj, przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej, a zarazem Komisarz Wyborczy w Tarnowie.
Po Piotrze Górnikiewiczu pozostanie wolne miejsce w radzie miejskiej. Zajmie je najprawdopodobniej Tadeusz Rzepecki, który w wyborach samorządowych w 2018 roku zdobył kolejne miejsce na liście Klubu Nasze Miasto Tarnów.
Najpierw musi być obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej. Następnie my mamy 14 dni na wydanie postanowienia o wygaśnięciu mandatu. Potem obecny poseł ma możliwość wniesienia skargi do Wojewódzkiego Urzędu Administracyjnego w terminie siedmiu dni. Dopiero wówczas, po bezskutecznym upływie tych dni, my możemy wydać postanowienie o wstąpieniu – tłumaczy Katarzyna Tutaj, przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej, a zarazem Komisarz Wyborczy w Tarnowie.
W Senacie powiat dąbrowski i tarnowski reprezentować będzie Kazimierz Wiatr. Natomiast region bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki – Włodzimierz Bernacki.