- Po ostatnim spisie prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny mamy 15 567 mieszkańców. Wiemy, że w tej chwili to jest liczba ok. 15 600 mieszkańców. W stosunku do poprzedniego spisu prowadzonego przez GUS 10 lat temu znacząco ta liczba wzrosła. W 2011 roku było 14 500 mieszkańców, w tej chwili, tak jak powiedziałem już jest 15 600, więc wzrost jest znaczący i wynika również ze statystyk GUS-u, że jesteśmy jedną z trzech gmin powiatu tarnowskiego, w której przez te 10 lat przybyło mieszkańców- mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.
Poprawa stanu dróg, chodników, czy budowa nowych boisk sportowych to tylko część inwestycji, które wpływają na komfort życia mieszkańców.
- Przede wszystkim bardzo się cieszymy z tego powodu. Mam nadzieję, że jest to też efekt tego, w jaki sposób samorząd się rozwija. Staramy się, aby oferta gminy Lisia Góra była ofertą ciekawą, żeby ludzie tutaj czuli się bezpiecznie, komfortowo, żeby dzieciaki miały odpowiednie miejsce do tego, żeby rozpoczynać swoją edukację. Mamy żłobek, za chwilę rozpoczniemy budowę drugiego żłobka na terenie gminy, to też 6 przedszkoli, 11 szkół. W każdej miejscowości gminy Lisia Góra jest szkoła- zaznacza.
Lisia Góra spełnia również wszystkie wymagania do tego, aby stać się miastem, jednak wójt gminy zaznacza, że nie jest to zadanie, do którego obecnie dążą.
- Formalnie pewnie byśmy mogli, natomiast myślę, że nie jest to naszym celem, naszą główną ambicją. Ważne, aby nadążać za potrzebami mieszkańców. W tych trudnych czasach trzeba to powiedzieć wprost, te koszty bieżące, koszty utrzymania szkół, przedszkoli są ogromne, subwencja jest absolutnie niewystarczająca, dokładamy pieniędzy z budżetu samorządu. Najważniejsze jest to, żeby te obiekty otrzymywać w należytym poziomie, a to czy będziemy miastem, czy nie to jest rzeczą wtórną i na pewno nie najważniejszą- zaznacza.
Obecnie jednym z większych projektów jest budowa Centrum Kultury i Czytelnictwa. Inwestycja będzie dopełnieniem oferty kulturalnej gminy.