- My jesteśmy uczelnią kształcącą na profilach praktycznych, więc niezbędne jest dla nas utrzymywanie przyjaznych kontaktów z otoczeniem społeczno-gospodarczym, słuchanie ich porad. Oni biorą udział w tworzeniu programów studiów, więc nie wyobrażam sobie żebyśmy nie mogli, nie musieli ich zapraszać – choć robimy to z ogromną przyjemnością – na tego typu spotkania. To wymiana doświadczeń, rozmowa o tym jak oni widzą naszą działalność. To wszystko w celu rozwijania dobrych kontaktów – mówi dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, rektor Akademii Tarnowskiej.
- Będziemy mówili o Tarnowie, o rozwoju o współpracy pomiędzy światem gospodarki, biznesu a światem nauki. To dwa światy, które powinny ze sobą dobrze współpracować, kooperować. Mamy mnóstwo synergii z Akademią Tarnowską. Ta historia współpracy między uczelnią a Grupą Azoty jest bardzo, bardzo bogata. Wielu absolwentów – ja jestem tego najlepszym przykładem – dziś pracuje w Grupie Azoty, stąd też wiele tematów dotyczących przyszłości, współpracy - dodaje dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S. A.
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele największych tarnowskich firm, w tym Grupy Azoty, czy Zakładów Mechanicznych. Obecni byli też samorządowcy. Zaproszeni zostali także społecznicy, czy prezesi i dyrektorzy zakładów pracy działających na terenie miasta i regionu. Nie zabrakło też wykładowców i studentów Akademii Tarnowskiej.
- O to nam chodzi, żeby nasi studenci w jak największej liczbie mogli znaleźć pracę na tutejszym rynku. Chcemy rozwijać to troszkę już umierające miasto i cały powiat tarnowski. To jest moje marzenie żeby oni zostawali, stąd moja myśl o budowie nowego akademika, żeby jednak ci ludzie mogli zostać w Tarnowie, żyć tym życiem, wyjść na rynek. To byłby miód na moje serce - podkreśla rektor Akademii Tarnowskiej.
Akademia Tarnowska to największa uczelnia w Tarnowie i regionie. Studenci mogą się w niej kształcić na kilkunastu kierunkach i kilkudziesięciu specjalnościach. W planach jest także rozbudowa kampusu uczelni oraz otwieranie nowych kierunków studiów.