Do udziału w najnowszej edycji programu „Ambasador Marki Grupa Azoty”, największe spółki Grupy Kapitałowej wybrały łącznie 6 Ambasadorów, którzy będą reprezentować Grupę w środowisku akademickim. Hasło tegorocznej edycji programu to „Grupa Azoty pracodawcą z wyboru”.
W ramach programu, Ambasadorowie będą promować w środowisku akademickim korzyści płynące z zatrudnienia w Grupie Azoty. Do ich zadań należeć będzie m.in. informowanie o specyfice pracy w Grupie Azoty i ścieżkach rozwoju, w tym o możliwościach podnoszenia kompetencji. Działania Ambasadorów służyć mają budowie pozytywnego wizerunku Grupy Azoty jako pracodawcy.
Program „Ambasador Marki - Grupa Azoty” jest dobrą okazją dla środowiska akademickiego na poznanie specyfiki funkcjonowania jednej z kluczowych, europejskich grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej. Staramy się przyciągać najbardziej utalentowanych studentów i doktorantów, stąd uruchamiamy kolejne edycje tego programu. Doświadczenia z poprzednich edycji programu potwierdzają, że kontakt z Grupą Azoty już na etapie studiów często przesądza o tym, że absolwenci chcą związać swoją przyszłą drogę zawodową z Grupą Azoty – mówi Tomasz Hinc, Prezes Grupy Azoty S.A.
Nowymi Ambasadorami Marki Grupa Azoty zostali: Karolina Kadela (UJ), Karolina Zawadzińska (Politechnika Krakowska) - wybrane przez Grupę Azoty S.A. Tarnów, Ewelina Konarska Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński), Malwina Niedźwiedź (ZUT) - rekomendowani przez Grupę Azoty Police, Adam Gołębiewski (SGGW) - reprezentujący Grupę Azoty Puławy oraz Michał Naszkiewicz (Uniwersytet Opolski) - wybrany przez Grupę Azoty Kędzierzyn.
Markę Grupa Azoty będę promować m.in. uświadamiając, jak ważny jest przemysł chemiczny i jak wiele czynników składa się na jego funkcjonowanie oraz jak wiele od niego zależy w naszym codziennym życiu - napisała w zgłoszeniu do Programu Karolina Zawadzińska, Ambasador Marki Grupa Azoty Tarnów w roku akademickim 2022/2023.
* * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.
W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.