Jak wygląda druk samokopiujący?
Najważniejsze jest to, że bloczki samokopiujące składają się z oryginału i kopii. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne otrzymanie jednego dokumentu w dwóch kopiach. Przede wszystkim służą do zapisywania oryginału dokumentu wraz z jego wielokrotnymi kopiami. W ten sposób bardzo szybko otrzymujesz wypełniony dokument, a drugą wersję możesz od razu przekazać klientowi, pracownikowi czy innej zainteresowanej osobie. W ten sposób możesz znacznie skrócić czas potrzebny na drukowanie dokumentów i zaoszczędzić pieniądze.
Tak naprawdę możesz zyskać dwie wersje dokumentu bez konieczności włączania drukarki.
Jakie zastosowanie mają bloczki samokopiujące?
Kluczowe znaczenie ma to, że bloczki samokopiujące mogą być maksymalnie dostosowane do Twoich potrzeb. W końcu możesz zamówić wersję, która jest potrzebna w Twojej firmie lub w domu.
W dopasowanej formie tego typu bloczki mogą być wykorzystywane na szeroką skalę. Jednak przede wszystkim są niezbędne w firmach zajmujących się finansami i rachunkowością. W takim przypadku istotne znaczenie ma posiadanie zarówno oryginału, jak i identycznej kopii dokumentu.
Czy wiesz, że bloczki samokopiujące są też potrzebne w sektorze handlowym? Szczególnie wtedy, gdy mają formę faktury. Wówczas sprzedawca przekazuje taką kopię klientowi. Choć wymaga to ręcznego wypisywania, to jednak niekiedy jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Przede wszystkim wtedy, gdy nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego, a tym samym do drukarki np. na straganie, targach czy kiermaszach branżowych.
Ponadto bloki samokopiujące wykorzystywane są przez szkoły i przedszkola. W tych instytucjach służą one do tworzenia kopii dokumentów, które muszą być podpisane przez rodziców dzieci.
Dlaczego bloczki samokopiujące są potrzebne w Twojej firmie?
Dlaczego potrzebujesz bloczków samokopiujących? Głównym powodem jest to, że są one świetnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Twoich dokumentów. Jeśli pracujesz z ważnymi danymi finansowymi, to bardzo ważne jest, aby zachować porządek w tych dokumentach.
Niekiedy dokładna kopia jest też potrzebna podczas kontroli w urzędzie skarbowym bądź jako potwierdzenie płatności. Pozwala to na zachowanie maksymalnej transparentności w dokumentach.