Dofinansowanie trafi do szkół oraz podmiotów prowadzących działalność sportową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Kwota 7 500 zł może być przeznaczona na zakup i oznakowanie sprzętu sportowego lub też odzieży sportowej i treningowej. W przypadku kwoty 20 000 zł – środki powinny zostać wykorzystane również na działalność szkoleniową i treningową.
Pierwsza edycja programu Grupa Azoty START pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na wspieranie aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że środki finansowe przekazane przez Grupę Azoty przyczynią się do rozwoju małych klubów i szkolnych sekcji sportowych, ułatwiając START młodych sportowców, mam nadzieję przyszłych polskich mistrzów – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Pełna lista podmiotów, które zakwalifikowały się do Programu dostępna jest na stronie grupaazoty.com/start
* * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.
W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.