Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Przejechał rowerem blisko 2600 km dookoła Polski!

Robert Barys pracownik Starostwa Powiatowego w Tarnowie, na co dzień zajmujący się projektami unijnymi i współpracą międzynarodową oraz prezes Fundacji PRODRIVER, zajmującej się promowaniem bezpieczeństwa na drodze - udowadnia, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by przeżyć przygodę i zobaczyć wspaniałe krajobrazy.

Z Robertem Barysem, miłośnikiem dwóch wakacyjnych kółek, rozmawia Jerzy Zabawa.

Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz... rower swój i gitarę? Skąd pomysł na niezapomniany urlop na rowerze?

- Wszystko zaczęło się od lektury książki Henryka Atemborskiego „Rowerem dookoła Europy”: autor, w wieku 75 lat przemierzył Europę na rowerze, co zajęło mu rok. Zainspirowany jego historią zapragnąłem zorganizować sobie wyprawę rowerową, taką wielodniową, z noclegami poza domem, pozwalającą mi poznać nowe miejsca, których w Polsce jeszcze tak wielu nie zwiedziłem.

Wybrałeś rower jako środek podróżowania, dlatego, że daje on pełną wolność i niezależność?

- Od kilku miesięcy dojrzewał u mnie pomysł wyprawy rowerowej. Dotychczas wyjeżdżałem na tygodniowe wyprawy motocyklowe (głównie Hiszpania i Portugalia), ale to jednak zupełnie inna sprawa. Dużo jeżdżę na rowerze, przez cały rok, na ile tylko pozwala pogoda, ale nigdy nie uczestniczyłem w wyprawie z bagażami, z nastawieniem na spędzenie wielu dni w trasie: chciałem żeby ta pierwsza była wyjątkowa. I stwierdziłem w końcu, że spróbuję spiąć wszystko w jedną całość i przemierzyć całą Polskę podczas jednej wyprawy: około 2600 km, wzdłuż zewnętrznych granic kraju, co wg moich planów powinno mi zająć około miesiąca.

Jak wyglądał początek przygody, co było najważniejszą i niezbędną rzeczą podczas przygotowań?

Ze względu na skalę przedsięwzięcia (dość wymagające tempo i długi czas) postanowiłem jechać solowo, tylko na niektórych odcinkach dołączali do mnie znajomi. Zacząłem kompletować ekwipunek, spędziłem wiele godzin na rozmowach z osobami podróżującymi na rowerze, przeczytałem kilka relacji z tego typu wypraw i przez około miesiąc poprzedzający wyjazd zacząłem przygotowywać się fizycznie poprzez kilkugodzinne treningi na okolicznych trasach, głównie w wymagającym terenie pagórkowatym na południe od Tarnowa – tj. okolice Szczepanowic czy Tuchowa. Rower którym się poruszałem to zwykły 20-letni „góral” na 26 calowych kołach, dość ciężki (około 15 kg) i wiedziałem, że nie jest to idealny sprzęt do pokonywania tak wielu kilometrów w takim czasie jaki sobie założyłem, ale ufałem w jego prostą i trwałą konstrukcję sprawdzoną przez lata podczas wielu jednodniowych wypadów. I chciałem się przekonać, że można czerpać radość z jazdy na takim sprzęcie bez konieczności inwestowania dużych kwot w drogi i nowoczesny.

Dużo czasu poświęciłeś na kompletowanie niezbędnego sprzętu, kładąc spory nacisk na serwis rowerowy oraz ekwipunek, a także zabranie odpowiedniej odzieży na trasę?

- Zadbałem o jego serwis (wymiana napędu, linek, hamulców) i założyłem dodatkowy wspornik na kierownicę skonstruowany przy pomocy przyjaciela, dzięki któremu mogłem zmieniać pozycję i na długich prostych jechać w komfortowej wyprostowanej pozycji. Do roweru przytroczyłem wodoodporne sakwy ze sprzętem o wadze około 25 kg, więc całość ważyła około 40 kg i bardzo szybko przekonałem się, że jazda z takim ciężarem jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem z jakim nigdy wcześniej się nie mierzyłem. Wiozłem ze sobą podstawowy sprzęt do biwakowania (materac, namiot, śpiwór, palnik gazowy z butlą), ubrania (ubranie rowerowe na ciepłe i zimne dni, przeciwdeszczowe, kilka sztuk bielizny), apteczkę, zestaw naprawczy do roweru (w tym zapasowa dętka), zapas jedzenia na kilka posiłków (płatki owsiane, ryż, suszone owoce) i suplementy (magnez, potas, żelazo, elektrolity), sprzęt fotograficzny, ładowarki i powerbank. Zwykle codziennie rano do tego dokupywałem butelkę wody i soku jabłkowego, czyli dodatkowe 2,5 kg.

Trasa wyprawy jest jedną z pierwszych kwestii, o której myślimy, kiedy zaczynamy wyobrażać sobie podróż. jak wyglądało to u Ciebie?

Po trzech dniach jazdy po 120-150 km/dzień stwierdziłem, że muszę zmienić strategię chcąc ukończyć wyprawę: takie tempo było dla mnie zabójcze i bardzo szybko poczułem, że mimo ambicji i chęci organizm nie jest w stanie znieść takiego wysiłku, dlatego zaaplikowałem sobie dzień odpoczynku na regenerację i postanowiłem przynajmniej przez pierwszych kilka dni jechać nie więcej niż po 50-60 km/dzień, żeby organizm miał czas przywyknąć do takiego wysiłku z postanowieniem żeby próbować stopniowo wydłużać dystanse. Nawet gdybym miał nie pokonać całej trasy chciałem przede wszystkim czerpać przyjemność z jazdy, mieć czas na zwiedzanie i przede wszystkim nie robić nic kosztem własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Postanowiłem też pozbyć się części ekwipunku (namiot, butla z gazem) żeby odciążyć rower i postawić głównie na noclegi pod dachem, które rezerwowałem na kilka dni wprzód. I to okazało się strzałem w dziesiątkę: po pokonaniu tego kryzysu stwierdziłem, że mięśnie zaczynają się przyzwyczajać i mogę pozwalać sobie na wydłużanie codziennych dystansów.

Co było najlepsze, jakie miejsca najbardziej zapadły Ci w pamięci, gdzie warto pojechać, co zaskoczyło najbardziej...

W sumie spędziłem w trasie 32 dni, od 15.06 do 17.07, z czego 3 dni dałem sobie na całodzienny odpoczynek w różnych momentach podróży – głównie w trakcie pierwszych 2 tygodni, a od Gdańska (około połowa mojej trasy) byłem w stanie jechać codziennie około 80- 90 km bez potrzeby wolnego dnia. Podsumowując wychodzi, że średnio jechałem około 90 km/dzień. Wytyczyłem sobie trasę przez Ścianę Wschodnią i (odwiedziłem m.in. Leżajsk, Zamość, Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Plutycze, Augustów, okolice Białegostoku), Mazury (Giżycko, Wilczy Szaniec, Zamek w Tykocinie, okolice Ełku, Elbląg), Bałtyk (Stegna, Trójmiasto, Ustka, Darłowo, Mielno, Niechorze), Zachodnią Polskę (Stargard, Gorzów Wlkp, Leszno, Rawicz, Wrocław) i Południe (Opole, Śląsk, Małopolska).

Ludzie są naprawdę dobrzy... przekonałeś się w swojej podróży o ogromnej ludzkiej dobroci, byłeś zaskakiwany bezinteresownymi gestami zupełnie przypadkowych osób…

- Poznałem wielu fantastycznych ludzi – którzy z zaciekawieniem pytali o moją wyprawę, bezinteresownie proponowali oprowadzenie po swoim mieście czy poczęstunek; spotkałem wielu rowerzystów, którzy jechali ze mną przez wiele odcinków i wspierali mnie na trasie i śledzili moje postępy do końca wyprawy za pośrednictwem relacji na fB. Mam wielki szacunek do napotkanych kierowców, którzy cierpliwie jechali za mną kiedy nie było możliwości wyprzedzania i pozdrawiali widząc z jakim wyzwaniem się mierzę. W małych miejscowościach gdzie nie było możliwości zakupu kawy wielokrotnie panie ze sklepów bezinteresownie częstowały mnie kawą zrobioną specjalnie dla mnie na zapleczu. Z perspektywy roweru miałem okazję dotrzeć do miejsc, do których nigdy wcześniej nie miałbym czasu czy ochoty zajrzeć podczas podróży samochodem.

Podczas wyprawy rowerowej całymi dniami jesteśmy wystawieni na oddziaływanie zjawisk atmosferycznych – stuprocentowo zależni od tego, co na niebie, z nieba, w powietrzu…

Pogoda generalnie mi sprzyjała (na szczęście dobrze znoszę upały), choć zdarzył się jeden deszczowy i zimny tydzień – mimo to udało mi się ustrzec przed przeziębieniem. Przyjechałem bez żadnych kontuzji, w lepszej formie niż kiedy wyruszałem, o parę kilogramów lżejszy (choć starałem się dobrze odżywiać) i bogatszy o mnóstwo nowych doświadczeń: nauczyłem się m.in. że nie warto zawsze zostawiać swoje marzenia na jutro oraz że w naszym organizmie

drzemią ogromne możliwości, z których nie zdajemy sobie spraw dopóki ich nie uruchomimy.

Rzeczy, których nie polecasz robić, a które sami namiętnie praktykujemy podczas swojej podróży rowerem, to…

- Podczas takiej wyprawy trzeba się pilnować, aby wskutek zmęczenia czy pośpiechu nie popełnić błędów, które mogą skutkować upadkiem czy wypadkiem: np. nie wykonywać pośpiesznie manewrów jak zmiana pasa ruchu czy kierunku jazdy bez czytelnego sygnalizowania swoich zamiarów innym użytkownikom drogi, adaptować prędkość i technikę jazdy do panujących warunków (uwaga na wjazdy/zjazdy z krawężnika czy przejazd przez torowisko). Trzeba zadbać o to, aby być maksymalnie widocznym (odzież w jaskrawym kolorze, z elementami odblaskowymi, oświetlenie roweru). Nie warto ufać w 100% że wszyscy kierowcy zawsze nas dostrzegą czy udzielą pierwszeństwa tam gdzie powinni - należy zachowywać stale czujność i zasadę ograniczonego zaufania.

Marzenia to inaczej cele, które trzeba spełniać?

Tak - Przeżyłem fantastyczną przygodę, cieszę się niezmiernie, że udało mi się szczęśliwie i bez przykrych przygód (nie licząc trzech „kapci” jednego dnia) dotrzeć do celu. Na żadnym odcinku nie korzystałem z udogodnień (transport publiczny czy „podwózka” – choć trafiały mi się takie propozycje). Codziennie byłem w kontakcie telefonicznym z bliskimi i przyjaciółmi, dzięki czemu byli o mnie spokojniejsi, a mnie czas szybciej płynął.

Jako założyciel i prezes Fundacji PRODRIVER zajmującej się od lat promowaniem bezpieczeństwa na drodze udowodniłeś, że zachowując ostrożność, pokorę i wyobraźnię, dbając o swoją widoczność i będąc przyjaźnie nastawionym do innych, można bezpiecznie przejechać Polskę na rowerze...

- I że sport to zdrowie, pod warunkiem, że umiemy obserwować swój organizm i nie przekraczać pewnych naturalnych granic poza które czasem chce nas wyprowadzić nadmiar ambicji. O tym zresztą będę chciał coś więcej napisać, bo jednym z pomysłów jaki zrodził się u mnie po tej wyprawie jest napisanie poradnika, w którym będę chciał podzielić się z innymi rowerzystami swoimi doświadczeniami. A jako wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Tarnowie po powrocie do Ziemi Tarnowskiej stwierdziłem po miesiącu podróży i odwiedzeniu wielu fantastycznych miejsc, że powiat tarnowski jest najpiękniejszy. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.



Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
"Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" opera Karola Kurpińskiego 240. rocznica urodzin kompozytora "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" opera Karola Kurpińskiego 240. rocznica urodzin kompozytora Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.04.2025 Dziewiętnastowieczna opera Karola Kurpińskiego "Zamek na Czorsztynie" to zabawna wodewilowa opowieść przepełniona polską muzyką odnoszącą się do ducha narodowego: ludowe motywy i tańce, melodyka, orkiestracja.Wielobarwne postaci prezentują dziewiętnastowieczne stereotypowe postawy przedstawicieli Rzeczypospolitej Sarmackiej (żołnierz wracający z wojny, jego tchórzliwy sługa etc..) – pełne energii, czasem nieco nostalgiczne sprawią, że publiczność może liczyć na niezapomniane wrażenia w komediowym tonie.W burzliwą noc do pozornie opustoszałego zamku przybywa rycerz Bojomir z komicznym. tchórzliwym sługą. Pojawia się groźny właściciel zamku i goście zostają zaproszeni na wieczerzę. Łucja uprzedza podróżnych o grasujących nocą duchach. Duchem okazuje się nieszczęśliwa Wanda, która w Bojomirze rozpoznaje zaginionego ukochanego.”"Zamek na Czorsztynie" w reżyserii Ryszarda Cieśli to świetna okazja by ponownie odkryć i docenić bogactwo muzyki Karola Kurpińskiego. Połączenie historycznego kontekstu z nowoczesnym podejściem sprawia, że dzieło staje się nie tylko hołdem dla kompozytora, ale także aktualnym, przeżyciem artystycznym. Profesjonalne kierownictwo muzyczne Marcina Piotra Łopackiego i opieka artystyczna Ryszarda Karczykowskiego gwarantują najwyższy poziom wykonawczy. To wydarzenie z pewnością trafi do miłośników muzyki klasycznej jak i do tych, którzy cenią innowacyjne podejście do tradycji.Muzyka: Karol KurpińskiLibretto: Józef Wawrzyniec Krasiński.Reżyseria: prof. dr hab. Ryszard CieślaOpieka artystyczna: prof. dr hab. Ryszard KarczykowskiOpracowanie instrumentacji na orkiestrę kameralną: dr Marcin Piotr ŁopackiObsada:Wanda - Karolina Szymańska - sopranBojomir - Ernest Tymczyszyn - tenorŁucja - Estera Wityńska - mezzosopranNikita - Antoni Olszewski - basDobrosław - Witold Żołądkiewicz - barytonChór i Orkiestra Rondine - dyrektor - Katarzyna Wronadyrygent - Marcin Piotr ŁopackiWszędzie tylko na chwilę | Promocja tomiku poetyckiego Moniki Chytroś Wszędzie tylko na chwilę | Promocja tomiku poetyckiego Moniki Chytroś Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.04.2025 Tarnowska MBP zaprasza na spotkanie poetyckie z tarnowianką Moniką Chytroś, która 9.04 o godzinie 17:00 w Czytelni MBP będzie promować tomik poetycki „Wszędzie tylko na chwilę”.Tym tomikiem inaugurujemy nową serię wydawniczą MBP - „Biblioteczka Poezji #b”, w której chcemy umożliwić autorom publikację własnych utworów pod auspicjami MBP w Tarnowie.   Monika Chytroś „Wszędzie tylko na chwilę”Promocja tomiku poetyckiegoProwadzenie Zbigniew Mirosławski9 kwietnia 2025 r. (środa), godz. 17:00 | Czytelnia Czasopism MBP, ul. Krakowska 4 (na parterze, wejście od ulicy)MONIKA CHYTROŚ - rodowita tarnowianka, ukończyła ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie o profilu dziennikarstwo i fotografika.Na co dzień zajmuje się rękodziełem, pisaniem ikon oraz malarstwem. Swoje wiersze publikowała w niezależnym piśmie "Synekdocha", a także w magazynie literackim "Aspiracje". Interesuje się fotografią i ziołolecznictwemZe wstępu Z. Mirosławskiego:Monika Chytroś publikuje od dawna, po raz pierwszy w Aspiracjach w numerze 43 z 2007 roku. W kolejnym przeczytać możemy wiersz pt. Przyjaciele? Krótki jak prawie wszystkie spod Jej pióra. W numerze 50 z 2011 r. po raz pierwszy pojawia się artystyczny pseudonim Godgott La Morgue. Jej twórczość kilka lat temu prezentowałem na stronie Współczesnej Polskiej Poezji. Odtąd regularnie publikuje ona w magazynach literackich: Aspiracje, Synekdocha, Znaj i w Internecie. Opowiadania także w Aspiracjach i na stronie Godgott La Morgue Haslinger na swoim profilu Facebook’a. Należy do Tarnowskiej Grupy Autorów zrzeszonych pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Grupy stanowiącej grono przyjaciół, których szukała?
Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2025 Jacek Wróbel - retrospekcjawystawa malarstwaoraz prace Piotra Lutyńskiego / Kolekcja Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej 10.04-08.05.2025BWA Tarnów / Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4Wstęp wolny Wernisaż wystawy w czwartek 10.04 g. 18.00Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę prac plastycznych tarnowskiego artysty Jacka Wróbla w 14. rocznicę śmierci. Na wystawie zaprezentowano prace koncepcyjne, obrazy olejne pełne wizji oraz oryginalnych rozwiązań kolorystycznych, ale też prace w których realizował typowe tematy malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Pierwsza ekspozycja prac Artysty w BWA zatytułowana „Stany Zagrożenia” miała miejsce w listopadzie 1992 roku, kolejne to „Jeden krok” (1998 rok), „Tchnienie wschodu” (2001 rok) oraz „Ultima Thule” (2006 rok). Wszystkie prezentowane na obecnej wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Rodziny Artysty, kolekcji prywatnych oraz Wydziału Kultury Miasta Tarnowa. Jacek Wróbel (1960-2011) artysta malarz, urodził się i mieszkał w Tarnowie, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące, a następnie Państwowe Zawodowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki. Do związku Polskich Artystów Plastyków został jednogłośnie przyjęty na podstawie swoich prac w 1988 roku. Zajmował się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką, reklamą, projektowaniem oraz konserwacją; jednakże, najważniejsze dla niego było malarstwo, w którym pokazywał nam swój świat pełen nostalgii, symbolu, oparty na ludzkich, często tragicznych przeżyciach. Treść jego obrazów zmusza do refleksji, zastanowienia się nad faktem przemijania. Inspiracją do obrazów najczęściej była muzyka, poezja, literatura, czasami film, rozmowa, sen, czyjeś zwierzenia. W prawie 30-letnim okresie działalności artystycznej zorganizował 14 wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych – w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). Regularnie brał udział w Salonach Jesiennych ZPAP, a wcześniej prezentacjach tarnowskiej grupy TA (Tarnowscy Artyści), która wystawiała głównie w salach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej. Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji im. I. Paderewskiego w Chicago. Dwukrotnie nominowany był do Nagrody Miasta Tarnowa (2002 i 2004 rok) w dziedzinie twórczości artystycznej, jednak Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa, za całokształt twórczości otrzymał już pośmiertnie w 2011 roku. W latach 1984-2003 był pracownikiem Tarnowskiego Muzeum Okręgowego, gdzie zajmował się renowacją malarstwa, w tym także największego fragmentu „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, który w swoich zbiorach posiada Muzeum. Jego prace znajdują się w wielu instytucjach oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. (…) Jacek Wróbel jest malarzem wizji. Spotkanie z jego malarstwem otwiera w odbiorcy wymiar niecodzienny, rodem z krańców realnej rzeczywistości. W gorących i chłodnych przestrzeniach zjawiskowych fantasmagorii Wróbla pojawiają się postacie, fragmenty miast, świątyń, jezior, głębin morskich i kosmicznych bezkresów – ba, nawet wyłaniająca się z mgieł i oparów lokomotywa zdaje się nie należeć do naszego świata. Wszystko w obrazach Wróbla rozgrywa się w niesamowicie rozświetlonych sferach, a rozświetlenie to nasycane jest czerwieniami, oranżami i żółciami kontrastującymi z brunatnymi połaciami ciężkiego mroku, czasami nocy owianej mistyczną lub surrealistyczną grozą (…) - pisał o obrazach Jacka Wróbla profesor Stanisław Tabisz. (…) Jacek wprowadza do swej malarskiej palety stonowaną feerię kolorów: brązów, czerwieni i nasyconych zieleni, ugrów – tak jakby owymi barwami chciał odwrócić naszą uwagę od zawartej w obrazach bogatej symboliki. Ciepłe kolory stwarzają specyficzny klimat i nastrój i jakąś tajemniczą ciszę, która zaprasza do dłuższego zatrzymania się i wniknięcia w głąb – może po to by stanąć twarzą w twarz z tajemnicą (…) – Jolanta Januś „Czas wyjścia”. Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny do Brzeska Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny do Brzeska Data rozpoczęcia wydarzenia: 13.04.2025 Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny do Brzeska
Reklama
Śmiertelny wypadek w Czermnej Śmiertelny wypadek w Czermnej Zginął około 35-letni mężczyzna, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z drogi powiatowej w Czermnej, a następnie uderzył w drzewo.Data dodania artykułu: 02.04.2025 16:42Więzienie i blisko 50 tyś. zł. do zapłacenia przez 39-latka za jazdę pod wpływem alkoholu. Zapadł wyrok w tarnowskim sądzie Więzienie i blisko 50 tyś. zł. do zapłacenia przez 39-latka za jazdę pod wpływem alkoholu. Zapadł wyrok w tarnowskim sądzie 6 miesięcy pozbawienia wolności, 10000 PLN świadczenia pieniężnego na fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także przepadek kwoty ponad 37 tysięcy złotych na rzecz Skarbu Państwa zasądził tarnowski sąd wobec 39-latka, który poruszał się samochodem pomimo dożywotniego zakazu poruszania, cofniętych uprawnień i po wpływem alkoholu.Data dodania artykułu: 26.03.2025 08:21Dachowanie samochodu w powiecie dąbrowskim. Jedna osoba w szpitalu Dachowanie samochodu w powiecie dąbrowskim. Jedna osoba w szpitalu Data dodania artykułu: 26.03.2025 20:53Ciało mężczyzny odnalezione w Bistuszowej. Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło dopiero po miesiącu! Ciało mężczyzny odnalezione w Bistuszowej. Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło dopiero po miesiącu! Data dodania artykułu: 21.03.2025 20:41Wypadek w Lisiej Górze. Jedna osoba w szpitalu Wypadek w Lisiej Górze. Jedna osoba w szpitalu Data dodania artykułu: 29.03.2025 10:40Wypadek na pograniczu Ryglic i Żurowej. Trzy osoby w szpitalu Wypadek na pograniczu Ryglic i Żurowej. Trzy osoby w szpitalu W miejscowości Żurowa doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. W zdarzeniu zostało poszkodowanych trzech mężczyzn, zostali przewiezieni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem dalszej diagnostyki poinformowali Ratownicy Medyczni z filii Pogotowia Ratunkowego w Tuchowie.Data dodania artykułu: 22.03.2025 20:46
Wystrzał opony w samochodzie ciężarowym na autostradzie A4 doprowadził do uszkodzenia kilku pojazdów Wystrzał opony w samochodzie ciężarowym na autostradzie A4 doprowadził do uszkodzenia kilku pojazdów Data dodania artykułu: 26.03.2025 21:03Tarnowscy radni ucięli dyskusje na temat nowego podziału administracyjnego Tarnowa Tarnowscy radni ucięli dyskusje na temat nowego podziału administracyjnego Tarnowa Rada Miejska w Tarnowie ponad dwukrotną przewagą głosów odrzuciła projekt konsultacji społecznych w sprawie podzielenia Tarnowa na sześć dzielnic, zamiast dotychczasowych szesnastu rad osiedli, w których działa obecnie 240 radnych. Przeciwnicy dalszych rozmów w tej sprawie argumentowali swoją decyzję tradycją, byciem bliżej problemów i zaplanowanymi już za parę miesięcy kolejnymi wyborami do rad osiedli.Data dodania artykułu: 20.03.2025 16:27Karol Nawrocki w Tarnowie, mówił o potrzebie siódmej szprychy i budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego Karol Nawrocki w Tarnowie, mówił o potrzebie siódmej szprychy i budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego Na Placu Kazimierza Wielkiego z mieszkańcami Tarnowa spotkał się popierany przez PiS obywatelski kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki. W trakcie wystąpienia mówił o potrzebie siódmej szprychy dla Tarnowa, budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, wparciu dla polskiego przemysłu, ale także o odrzuceniu Zielonego Ładu.Data dodania artykułu: 28.03.2025 19:01Wypadek w Kowalowej. Dwie osoby ranne po zderzeniu motocykla z ciągnikiem rolniczym Wypadek w Kowalowej. Dwie osoby ranne po zderzeniu motocykla z ciągnikiem rolniczym Data dodania artykułu: 29.03.2025 17:40Zderzenie dwóch samochodów w Brniu. Droga była zablokowana Zderzenie dwóch samochodów w Brniu. Droga była zablokowana Data dodania artykułu: 31.03.2025 14:25Nocny pożar zakładu produkcyjnego w Zakliczynie Nocny pożar zakładu produkcyjnego w Zakliczynie Data dodania artykułu: 02.04.2025 08:14
Atrakcyjna działka budowlano-usługowa w Pogórskiej Woli Atrakcyjna działka budowlano-usługowa w Pogórskiej Woli Cena: 220000 PLNAtrakcyjna działka budowlano-usługowa w Pogórskiej Woli Na sprzedaż działka o powierzchni 22,67 ara, położona w pierwszej linii zabudowy, bezpośrednio przy asfaltowej drodze gminnej. Lokalizacja: Pogórska Wola, gm. Skrzyszów Blisko centrum wsi, z szybkim dojazdem do starej A4 i Tarnowa (ok. 12 km) Doskonałe miejsce zarówno na dom, jak i działalność usługową Przeznaczenie w MPZP: Zabudowa jednorodzinna Dopuszczenie usług idealne pod inwestycję Media na działce: Prąd, Wodociąg, Gazociąg. Zapraszamy na prezentację! To wyjątkowa okazja dla osób szukających działki z potencjałem. W razie pytań chętnie służymy pomocą! Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów. Agnieszka Zając Tel:668 804 983Działki w Pogórskiej Woli Działki w Pogórskiej Woli Cena: 125000 PLNDwie urokliwe działki budowlane przy klimatycznym mini-stawie w Pogórskiej Woli. Na sprzedaż dwie wyjątkowe działki, każda o powierzchni ok. 11 arów (ok. 32x32 m), co zapewnia niemal idealny, kwadratowy kształt idealny pod zabudowę! Lokalizacja: Czwarta i piąta linia zabudowy cisza, spokój i luźna zabudowa domów jednorodzinnych Bezpośrednie sąsiedztwo mini-stawu, co dodaje niepowtarzalnego klimatu Dogodny dojazd szutrowa droga o szerokości 5 m (udział w cenie działki) Blisko miasta doskonała lokalizacja zarówno pod dom całoroczny, jak i działkę rekreacyjną Media: Kanalizacja w granicy (na sąsiedniej działce) Prąd, gaz i woda dostępne przy działkach Przeznaczenie: Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna z możliwością prowadzenia usług podstawowych świetna opcja zarówno na dom, jak i inwestycję! To miejsce, gdzie można cieszyć się ciszą, naturą i spokojnym otoczeniem, a jednocześnie mieć szybki dostęp do miejskich udogodnień. Zapraszamy do kontaktu i na prezentację! Takie działki nie trafiają się często! Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów. Agnieszka Zając Tel:668 804 983CM Ryska - lekarz rodzinny Białystok CM Ryska - lekarz rodzinny Białystok Centrum Medyczne Ryska w Białymstoku zapewnia kompleksową opiekę medyczną dla całej rodziny w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Zespół składa się z wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek oraz położnych, co gwarantuje wysoki standard usług w zakresie diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Centrum dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym, co pozwala na szybkie przeprowadzanie niezbędnych badań, takich jak EKG, spirometria czy USG. https://www.cmryska.pl/lekarz-rodzinny-w-bialymstoku/
Przestronne mieszkanie z ogródkiem i garażem w Zbylitowskiej Górze! Przestronne mieszkanie z ogródkiem i garażem w Zbylitowskiej Górze! Cena: 419000 PLNNa sprzedaż oferujemy komfortowe mieszkanie w zabudowie szeregowej z przynależnym ogródkiem i garażem. To idealna propozycja dla rodzin szukających przestrzeni oraz spokoju w zielonej okolicy. Układ pomieszczeń: • Przestronny salon z wydzieloną częścią jadalnianą • Kuchnia w zabudowie, wyposażona w nowoczesny sprzęt AGD • Dwie sypialnie zapewniające komfortowy wypoczynek • Łazienka z wanną oraz prysznicem • Schowek/garderoba na dodatkowe przechowywanie • Garaż i przytulny ogródek Atuty nieruchomości: • Świetna lokalizacja – w pobliżu znajdują się sklepy, szkoła, przedszkole oraz przystanek autobusowy • Cicha i spokojna okolica – idealne miejsce do odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku • Gotowe do zamieszkania – mieszkanie w bardzo dobrym stanie, nowoczesne wykończenie • Komfort i funkcjonalność – dobrze zaprojektowana przestrzeń zapewnia wygodę dla całej rodziny Cena: 419 000 PLN Powierzchnia: 87,38 m² + 14,98 m² garaż Lokalizacja: Zbylitowska Góra, ul. Cichociemnych  Nie przegap tej okazji! Umów się na oglądanie i przekonaj się, czy to miejsce jest dla Ciebie. Agent prowadzący Edyta Tomaszewska-Beściak 516-179-155 BEŚCIAK NIERUCHOMOŚCIDziałka widokowa pod budowę w Pleśnej obok lasu Działka widokowa pod budowę w Pleśnej obok lasu Cena: 129000 PLNJedno z piękniejszych miejsc w Pleśnej obok lasu na wzgórzu..... Działka w całości przeznaczona pod budowę wymarzonego domu z widokiem na Pogórze Ciężkowickie może być Twoja .... Prezentuję Państwu jedną z nielicznych już niezabudowanych działek w Pleśnej z pięknym widokiem na okolice. Wymiary: -  10,25 a - ok. 47m/20m Przeznaczenie: MPZP - zabudowa mieszkaniowa Media bezpośrednio przy działce od drogi:  -gaz -woda -kanalizacja -prąd Dostęp do drogi: -bezpośredni zjazd z drogi gminnej na wydzieloną drogę o szerokości 5 m będącą współwłasnością wraz z kupowanym gruntem Okolica: -miejscowość gminna - do 1km wszystkie punkty administracyjne, edukacyjne, handlowe, usługowe, pełna infrastruktura etc ... - ok. 15 km do Tarnowa, Tuchowa, Zakliczyna - liczne trasy spacerowe i rowerowe - wokół pola, las i luźna zabudowa Lokalizacja: https://maps.apple.com/?ll=49.928936,20.924501&q=Dodana%20pinezka&t=h Cena ofertowa - 129 tyś  Edyta Tomaszewska-Beściak Nr licencji PFRN: 28869 BEŚCIAK NIERUCHOMOŚCI Phone: +48 516 179 155Dom wolnostojący w Mesznej Opackiej, obok Tuchowa Dom wolnostojący w Mesznej Opackiej, obok Tuchowa Cena: 549000 PLNSzukasz spokojnego miejsca z dala od zgiełku miasta, ale z bliskim dostępem do wszystkich niezbędnych udogodnień? Mamy coś dla Ciebie! Dom wolnostojący w Mesznej Opackiej, obok Tuchowa, o powierzchni 180 m², na 22-arowej działce. Cena: 549 000 zł (do negocjacji). Budynek podzielony na dwie zamieszkałe kondygnacje z osobnymi wejściami. Na każdej kondygnacji znajdują się 3 przestronne pokoje, szeroki przedpokój, kuchnia ze spiżarnią oraz łazienka z toaletą. Duży balkon i przestronny taras z widokiem na naturę. Dodatkowym atutem jest piwnica, która może zostać zaadaptowana na pokój gier lub małą kawalerkę. Strych oferuje możliwość stworzenia przestrzeni mieszkalnej dzięki wysokiemu sufitowi. W budynku media miejskie, piec na ekogroszek, a możliwość podłączenia gazu jest zapewniona. Garaż dwustanowiskowy, szeroki i długi. Ogród jest pięknie zagospodarowany, idealny na relaks w gronie rodziny. Umów się na prezentację i stwórz wymarzoną przestrzeń dla siebie i swojej rodziny! Damian Wrzosek Tel.: 792 319 817 E-mail: [email protected]
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 8°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama