- Z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które o 136 milionów zwiększyło subwencję dla państwowych uczelni zawodowych tarnowska Akademia Nauk Stosowanych, nasza uczelnia otrzyma największe wsparcie, to zwiększenie subwencji dla nas jest największe spośród wszystkich polskich szkół i wynosi ponad 10 milionów złotych, dokładnie 10 140 000 złotych - wyjaśnia Piotr Kopa, rzecznik prasowy ANS w Tarnowie.
To subwencja, która może być wydana według potrzeb uczelni, ale ANS otrzymała też środki dedykowane, dzięki którym uda się wykonać potrzebne inwestycje.
-Około 3 milionów złotych z programu Sportowa Polska otrzymaliśmy. Za te pieniądze uda się zmodernizować parkiet w hali, zamontować tam klimatyzację, rozbudować ścianę wspinaczkową. 4 miliony złotych z programu Uczelnia Dostępna – tu z kolei ukłon w stronę osób z niepełnosprawnością – dodatkowe podjazdy, unowocześnienie podjazdów, wymiana wind. 18 milionów złotych, kolejna kwota robiąca ogromne wrażenie z Ministerstwa Edukacji i Nauki i to są pieniądze inwestycyjne. Chcemy zbudować nowy obiekt. Mamy 25 milionów obligacji, które spieniężymy i to również w części przynajmniej pomoże nam na sfinansowanie tej inwestycji - wylicza rzecznik prasowy tarnowskiej uczelni.
Równocześnie Akademia Nauk Stosowanych czeka na przyznanie środków, dzięki którym uczelnia będzie mogła stworzyć wydział lekarski. Na ten cel pieniądze mają pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy, ich wysokość to 78 milionów złotych. - To jest olbrzymie zadanie. To oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, na to będziemy musieli poczekać, ale te pieniądze pozwolą nam zrealizować te marzenia, zrealizować te bardzo ambitne plany - tłumaczy Piotr Kopa z ANS w Tarnowie.
Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie to najchętniej wybierana wyższa szkoła zawodowa w Polsce. Obecnie uczelnia prowadzi rekrutację. Wybierać można spośród prawie 30 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych.