W uznaniu dla pracy twórców Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński przekazał na ich ręce podziękowania, gratulacje i drobny upominek przywołujący lokalną historię. Wicestarosta przypomniał także zasługi Jana Albina Goetza dla kształtu granic Polski po 1918 r. oraz fakt wyekwipowania oddziału piechoty uformowanego w Brzesku, który wziął udział w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku.
Mieszkańcy Ziemi Brzeskiej zdają sobie sprawę jak wielki impuls rozwojowy dla niej wniosła rodzina Goetzów-Okocimskich. Dzieje Goetzów, Browaru Okocimskiego, pałacu, wzniesionych przez nich budynków użyteczności publicznej, to element naszej lokalnej tożsamości i istotna część historii regionu. Lokalnie często odwołujemy się do tego dziedzictwa, na poziomie instytucjonalnym i indywidualnym cieszy jednak, gdy zainteresowanie wzbudza ono także na zewnątrz.
Warto dodać, że Twórcy planują również przygotowanie filmu fabularnego lub serialu o rodzinie Goetzów Okocimskich. Pomysł serialu wydaje się celny ze względu na okoliczność, że dzieje Rodu z całą pewnością mogą być cennym materiałem na kilkuodcinkową sagę.