- Działka w pięknym miejscu – 1 hektar i 27 arów – to jest poważna zaleta tego zespołu. Sala sportowa nowa, nowoczesna, niepełnowymiarowa 24x12 metrów, ale z pełnym zapleczem nawet i kuchennym sanitarnym, z pomieszczeniami dla sędziów, dla trenerów i dwór. Dwór zabytkowy, jeśli chodzi o jego stan to wymaga on remontu. Jasno trzeba też powiedzieć, że my dokonaliśmy też wielu remontów, bo chociażby cały dach został wymieniony, jak również wyremontowana została kilka lat temu również aula – wyjaśniał starosta tarnowski Roman Łucarz.
Do 2019 roku w pałacu funkcjonowała szkoła średnia.
Jak zapewniają władze powiatu tarnowskiego Zespół Pałacowo-Parkowy może pełnić różne funkcje.
Jak się okazuje są zainteresowani kupnem całego kompleksu.
- W tej chwili jest tylko ogłoszenie, składanie ofert jest w październiku. Natomiast już teraz są zapytania, co nas interesuje, bo okazuje się, że są osoby, które chcą ulokować duże pieniądze w tym budynku – dodawał Roman Łucarz.
Przypomnijmy, że obiekt ten chciała przejąć gmina Radłów, według składanych pism i dokumentów, samorząd chciał otrzymać obiekt za symboliczną złotówkę, lub dużo niższą cenę niż ta, która pojawiła się w przetargu.
- Wpłynęła pierwsza oferta w maju z gminy Radłów od pana burmistrza, który dawał nam 50 % wartości tej kosztorysowej, czyli około 2,4 miliona złotych. W czerwcu na sesji absolutoryjnej wpłynęła kolejna oferta – co wzbudziło moje wielkie zdziwienie, bo nikt o tym ze mną nie rozmawiał – i uchwała Rady Miejskiej w Radłowie o możliwości przejęcia za darmo tego zespołu pałacowo-parkowego - wyjaśniał starosta tarnowski.
Starosta Roman Łucarz odpowiada, że taka transakcja nie jest możliwa, a wręcz świadczyłaby o niegospodarności. Przez okres 20 lat samorząd inwestował w obiekt, ponadto środki ze sprzedaży majątku już zostały wpisane w plan budżetowy powiatu tarnowskiego.
Zespół Pałacowo-Parkowy ma uregulowaną sytuację prawną.