- Tu mamy 30 miejsc, piękne zaplecze i myślę, że to co tu zostało wykonane to kawał dobrej roboty. Myślę też, że dobrze się stało, że to miejsce nie zostało sprzedane w czasie, gdy tak planowaliśmy, bo dzisiaj na prawdę mamy tu jak znalazł. Tu jest ciepło, tu są warunki do pobytu naszych mieszkańców i gdy taka potrzeba zajdzie to nie będziemy musieli się martwić, gdzie tych mieszkańców umieścić – mówił starosta tarnowski Roman Łucarz.
Na to by utworzyć izolatorium powiat tarnowski otrzymał wsparcie z województwa małopolskiego.
- W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej samorząd przeznaczył 380 tysięcy złotych dla powiatu tarnowskiego na przygotowanie tego miejsca. Miejsca, w którym będą mogły osoby z Domów Pomocy Społecznej (dla których organem prowadzącym jest powiat tarnowski) w sytuacji zagrożenia covid będą mogły być tu izolowane, by nie stanowić zagrożenia dla innych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej – dodawał Wojciech Skuch, przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego.
- Zaplanowaliśmy bardzo kompleksowe wsparcie dla placówek opieki całodobowej; mieszkańców, pracowników. Jednym z elementów tego wsparcia były właśnie środki, granty na przygotowanie miejsc do ewakuacji, bądź czasowej izolacji dla pracowników, czy mieszkańców placówek opieki całodobowej – wyjaśniała Wioletta Wilimska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Posłanka Anna Pieczarka obecna w trakcie spotkania władz powiatu i przedstawicieli województwa małopolskiego dodawała, że powiat tarnowski jako 1 z 10 powiatów na terenie małopolski utworzył izolatoria.
- To tylko 10 powiatów, które sięgnęły po te środki. W tym dwa ośrodki powstają w naszym powiecie tarnowskim. Jest to bardzo ważne. Dzisiaj największym naszym życzeniem jest to żeby te miejsca nie były wykorzystane dla pacjentów covidowych, aczkolwiek musimy się zabezpieczyć i musimy pamiętać, że covid cały czas jest z nami.
Do tej pory do izolatorium w Radłowie nie trafił jeszcze żaden z pensjonariuszy domów pomocy społecznej z terenu powiatu tarnowskiego.