Są to tężnia solankowa w okolicach Góry św. Marcina, kontynuacja rozbudowy Parku Westerplatte, budowa boisk na tym osiedlu i placu zabaw oraz rozbudowa ulicy Wiśniowej z przyległymi oraz zajęcia dla seniorów w ramach Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Łącznie było 14 projektów, na które zagłosowało 5844 osób. Z roku na rok spada zainteresowanie tą formą podziału miejskich pieniędzy.
Najwięcej głosów zdobył projekt budowy tężni solankowej w okolicach Góry św. Marcina, zakładający zbudowanie konstrukcji, wypełnionej gałązkami tarniny, po których spływa woda mineralna, bogata w pierwiastki, cenne dla zdrowia człowieka. Kolejno 888 głosów zostało oddanych na projekt rozbudowy ulicy Wiśniowej wraz z budową ulicy Poziomkowej, Czereśniowej i Harasymowicza – etap 3 – budowa oświetlenia ulicznego oraz wykonanie kanalizacji deszczowej na ulicy Poziomkowej, także z Budżetu Obywatelskiego funkcjonować będą Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej, na które mieszkańcy oddali 704 głosy. Obecnie z oferowanych przez nie różnorodnych zajęć i warsztatów korzysta ponad 600 osób. Czwartym projektem, wybranym do realizacji przez 615 mieszkańców, jest kontynuacja rozbudowy Parku Westerplatte. Najmniej głosów, bo 472 zyskał projekt „Nowe boiska i plac zabaw na Westerplatte” przewiduje powstanie dwóch nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk sportowych oraz bezpiecznego placu zabaw.
W głosowaniu mogli brać udział mieszkańcy ujęci w stałym rejestrze wyborców Gminy Miasta Tarnowa. Głosy można było oddawać tylko drogą elektroniczną. Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego była ostatnią, odbywającą się według dotychczasowych zasad, ustalanych zarządzaniem prezydenta miasta. Przyszłoroczny Budżet Obywatelski 2020 będzie realizowany w innej formie, na skutek zmian przepisów ustawy o samorządzie gminnym, natomiast o zasadach Budżetu Obywatelskiego będzie decydować Rada Miejska i będzie on realizowany na mocy uchwały.