Kraków, Warszawa. Jest sprzęt, jest miejsce do pracy, ale nie ma kadry. Kraków pilnie poszukuje pielęgniarek. Robi to z rozmachem, ogłaszając nabór na plakatach i wielkich bilbordach.
– Jesteśmy jednym chyba z pierwszych ośrodków w kraju, w którym zaczęliśmy aktywny marketing i poszukiwanie pracowników. Od ogłoszeń w prasie po całą kampanię reklamową – wyjaśnił Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
TVN24/x-news
27.02.2020 14:17
(aktualizacja 15.08.2023 10:30)
Problem braku pielęgniarek dotyczy całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. – Ratuje nas w pewnym stopniu, bo nie w każdym miejscu, to że pielęgniarki i położne, które nabywają uprawnień emerytalnych, pozostają czynne zawodowo – powiedziała Zofia Małas, prezeska Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Na braki kadrowe narzeka też dyrektorka Szpitala Bielańskiego w Warszawie Dorota Gałczyńska-Zych. – Dzisiaj zatrudniłabym około 40 pielęgniarek, ale ich nie ma – stwierdziła Gałczyńska-Zych.
Podziel się
Oceń
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!