Karboksyterapia – trochę historii
Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla. Zbawienny wpływ tego gazu na zdrowie ludzi w niewielkich, podskórnych dawkach zauważono już w pierwszej połowie XX wieku. Początkowo zastrzyki z zawartością dwutlenku węgla stosowano w leczeniu problemów z krążeniem w nogach oraz przy niektórych ze schorzeń serca. Leczenie tym gazem było szczególnie popularne we Francji. Dwutlenek węgla podawano np. w terapii powikłań naczyniowych czy przy leczeniu owrzodzenia pochodzenia miażdżycowego. Często zalecano również kąpiele w wodzie z dodatkiem dwutlenku węgla. Z biegiem lat pojawiła się bezdyskusyjna obserwacja, że takie zabiegi wpływają też znakomicie na wygląd skóry.
Karboksyterapia dzisiaj
Od niedawna karboksyterapia jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, jakie stosuje się w celu miejscowego usunięcia podskórnej tkanki tłuszczowej. Doskonale radzi sobie także z rozstępami, cellulitem, bliznami i innego rodzaju przebarwieniami. Można zetknąć się z opinią, że karboksyterapia Kraków to krok milowy w dziedzinie kosmetologii na miarę pojawienia się botoksu.
Na czym polega ten zabieg?
W pewnym skrócie – ten innowacyjny zabieg upiększający (zwany też karbosyntezą) polega na wstrzykiwaniu kilkanaście milimetrów pod skórę niewielkich dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego pistoletu z cieniutką igłą. Skutkuje to powstaniem kontrolowanego stanu zapalnego, co z kolei niesie za sobą naturalny rozkład tkanki tłuszczowej w danej lokalizacji. Dalsze losy tak rozbitego tłuszczu to wydalenie z organizmu w wyniku działania metabolizmu.
Wśród dodatkowych efektów warto wymienić znaczne pobudzenie mikrokrążenia podskórnego, co skutkuje zdecydowaną poprawą poziomu odżywienia skóry. Staje się ona bardziej elastyczna, wygląda ładnie, zdrowo i młodo.
Ile czasu należy poświęcić na karboksyterapię?
Aby osiągnąć optymalne efekty – kosmetolodzy zalecają powtarzanie zabiegu (jednorazowo maksymalnie dwadzieścia minut) w kilku seriach co 4 tygodnie minimum. Po skończonej terapii warto zainwestować w tzw. zabiegi przypominające – ok. co kwartał. Pewnym naturalnym skutkiem ubocznym może być niewielki obrzęk miejsc, poddanych takiej terapii. Schodzi on jednak zawsze stosunkowo szybko.
Ewentualne przeciwwskazania
Ważne, aby nie chorować na żadną z chorób, które wykluczają podjęcie tego typu leczenia skóry. Aby poznać wszystkie detale, warto odbyć szczegółową rozmowę w wybranym salonie piękności. Po karboksyterapii, podobnie jak przy wielu innych inwazyjnych zabiegach kosmetycznych nie należy wystawiać się na działanie silnego słońca.
Jak widać – jest to optymalne rozwiązanie z dziedziny medycyny estetycznej, pozwalające na skuteczne uporanie się z wieloma powszechnymi problemami skórnymi. Często bywa tak, że nie jesteśmy w stanie odchudzić np. pośladków lub ud, mimo stosowania diety oraz intensywnej aktywności fizycznej. Cóż dopiero mówić o tak powszechnym i martwiącym wiele Pań problemie, jak rozstępy czy cellulit.
Rozwój dzisiejszej oferty salonów urody jest doprawdy imponujący. Karboksyterapia jest tego doskonałym przykładem – wartym nawet większej inwestycji.