We wtorek (25.03.br) 66-letni mieszkaniec Szczucina odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Drugi z przestępców uwiarygodnił ten fakt, potwierdzając wersję wydarzeń. Oszuści przekonali mężczyznę, że jego pieniądze są zagrożone, ponadto wmówili mu, że ktoś zaciągnął pożyczkę w jego imieniu na kwotę 47 000 złotych. W wyniku manipulacji przestępców 66-latek utracił 13 000 złotych, wpłacając je w bankomacie na numer podany przez oszusta. Teraz sprawą zajmują się mundurowi.
Pamiętajmy, policjant nie dzwoni, aby powiadomić o prowadzonej akcji, a pracownik banku nie dzwoni, aby powiadomić o włamaniu na konto.
W chwili, gdy na telefon dzwoni osoba podająca się za policjanta czy pracownika banku informująca, że oszczędności są zagrożone, każdą taką wiadomość należy traktować jako próbę oszustwa. W takiej sytuacji należy rozłączyć się i samemu zadzwonić do najbliższej jednostki Policji, na numer alarmowy 112 lub na infolinię banku - przypomina p.o. Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej asp. Mariusz Przeniosło.
Działajmy razem. Wystarczy wiedza o sposobach, którymi posługują się oszuści, aby uniknąć oszustwa. Każdy mieszkaniec świadomy zagrożenia także może pomóc w walce z oszustami. Wystarczy przekazać to ostrzeżenie swojej rodzinie i znajomym, dzięki temu w porę zorientują się o próbie oszustwa i nie stracą oszczędności.