- Na tym spotkaniu będzie kilka prelekcji. Pani Magda będzie mówiła o wypoczywaniu, pan Marcin o nowych przepisach prawa budowalnego, a pani Ania będzie mówiła o dotacjach unijnych. Ja będę mówił o prawie spadkowym i sukcesji majątkowej – wyjaśnia Józef Urbaszewski z AllisFinanse.
Achondroplazja, z którą urodził się mały Milan, to rzadka mutacja genetyczna. Hamuje ona rozwój, może odebrać zdrowie i szansę na normalne życie.
- To jest choroba, którą każdy kojarzy z niskiego wzrostu, potocznie mówi się, że to jest karłowatość, ta choroba objawia się zaburzeniem wzrostu kości, często wodogłowiem i różnymi problemami w obrębie kręgosłupa. To ogólnie niepełnosprawność ruchowa. Od trzech lat na świecie istnieje lek na tę chorobę. To jest choroba genetyczna, natomiast jest taka terapia lekowa, podaje się lek Voxago, jednak koszty są nieosiągalne, niewyobrażalne dla przeciętnej rodziny. To jest około 1,5 miliona złotych rocznie, ten lek trzeba podawać przez 15-16 lat. Wygasza on działanie genu, mutacji tego wadliwego genu, sprawi, że Milan będzie rósł jak zdrowe dziecko – mówią Sylwia i Jakub Czekaj, rodzice małego Milana.
Na pomoc ruszyli przedsiębiorcy. Wspierali zbiórkę, zachęcali innych do pomocy oraz dzielili się swoją wiedzą.
- Zachęcamy do czynnego udziału w zbiórce, jestem tu też po to, żeby przybliżyć temat tego jak relaks wspomaga naszą regenerację i jak jest ważny na co dzień w pracy, bo to buduje naszą efektywność. Na co dzień jesteśmy bardzo zestresowani, ale musimy wpisać sobie w grafik czas na relaks i to przyniesie nam osiągnięcie celów i zysków - przekonuje Magdalena Czarnecka ze Studia Odnova Centrum Regeneracji Ciała i Duszy w Brzesku.
- W ramach mojego wystąpienia poruszę kwestie dotyczące reformy planowania. Chcę odczarować trochę nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej dotyczących uzyskiwania warunków zabudowy, skutków samej reformy, możliwości realizacji budowy mieszkaniowej. Myślę, że ten temat zaciekawi każdego, nie tylko przedsiębiorców, ale w zasadzie każdego właściciela nieruchomości oraz każdego, kto w najbliższym czasie chciałby inwestować w nieruchomości – tłumaczy Marcin Rosegnal z firmy Urblex.
- Na spotkaniu przedstawię możliwości finansowania, dofinansowania dla firm, mikroprzedsiębiorstw, szkół prywatnych, dla organizacji pozarządowych, ponieważ 2025 rok przyniósł nam nową perspektywę finansową, którą można wykorzystać. Chciałabym, żeby było to skierowane do firm na obszarach wiejskich, ponieważ bardzo często właściciele tych firm nie wiedzą, że takie możliwości finansowania są i muszą wszystko pokrywać ze swoich środków – wyjaśnia Anna Gabiga ze Stowarzyszenia Luna.
Takie inicjatywy są potrzebne – zgodnie podkreślają uczestnicy wydarzenia.
- Fajna inicjatywa, bardzo podoba mi się ten sposób pomagania zwłaszcza sąsiadom. Myślę, że przedsiębiorcy, którzy tu się spotkali wesprą tę rodzinę w trudnych chwilach. Na ten moment przy tych kosztach, które są leczenia takich dzieci to musimy wspierać. Była niedawno tutaj akcja dla rodziny z Jadownik, gdzie był przeszczep wątroby od taty dla syna, też staraliśmy się wesprzeć z żoną tę rodzinę i tak samo tutaj po raz kolejny postaramy się pomóc – mówi Michał Nosal z firmy budowlanej MKD.
- Głównym celem tego spotkania jest przede wszystkim pomoc młodemu chłopakowi Milanowi, zbieramy na jego leczenie, na wsparcie jego zbiórki, a dodatkowo jest to impreza, która jednoczy i pozwala zapoznać się w środowisku biznesowym regionalnym. To jest przyjemne z pożytecznym. Fajnie, że przedsiębiorcy i biznes zbierają się, żeby połączyć się w szczytnym celu - dodaje Rafał Pazdyk, doradca podatkowy.
Wpłaty na rzecz małego Milana można przekazywać przez portal Pomagam.pl, darowizny można także kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", można także podarować mu 1,5% podatku.
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
44883 Czekaj Milan
Trzeba zaznaczyć w zeznaniu podatkowym pole "Wyrażam zgodę".