- W drugiej połowie lutego już bezpośrednio będą te zmiany ingerowały w ruch samochodów, zostaną rozpoczęte prace w samej osi skrzyżowania na ulicy Orkana i ulicy Lwowskiej. Rozważamy też przeprowadzenie ruchu z ulicy Orkana bezpośrednio poprzez ulicę Słoneczną, tak że dojazd samochodów do centrum z kierunku ulicy Orkana być może nie będzie poprowadzony bezpośrednio ulicą Lwowską, tylko zostanie rozproszony w kierunek ulicy Słonecznej – tłumaczy Maciej Włodek, zastępca prezydenta Tarnowa.
Pomóc w tym ma tymczasowe rondo w miejscu skrzyżowania ulic Słonecznej i Orkana.
- Zakładamy wyłączenie świateł na tym skrzyżowaniu i właśnie poprzez rondo, które będzie poniekąd sterowało promieniem tego ruchu, będziemy starali się tak ten ruch poprowadzić, aby samochody, które będą właśnie przejeżdżały z ulicy Orkana, bezpośrednio nie zaburzały ruchu samochodów, które jadą od ulicy Jana Pawła II. Czyli żeby ten przejazd był jak najbardziej płynny od górnej części Tarnowa – zaznacza Maciej Włodek, zastępca prezydenta Tarnowa.
Wprowadzenie takiego rozwiązania może się jednak wiązać z ograniczeniem przejazdu dla samochodów ciężarowych.
- Taki projekt organizacji ruchu został złożony do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do Komendy Wojewódzkiej Policji, jak i również do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ten projekt organizacji ruchu zakłada, aby ruch samochodów ciężkich został skierowany bezpośrednio na węzły Wojnicz oraz Dębica, tak aby odciążyć z tirów ulicę Jana Pawła II - zauważa Maciej Włodek, zastępca prezydenta Tarnowa.
Warto dodać, że ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć ciężarówek z zaopatrzeniem dla przedsiębiorstw działających na terenie Tarnowa.