Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Młodzież gminy Szczurowa uczyła się i bawiła z „Drużyną Mistrzów”

Młodzieżowa Rada Gminy Szczurowa zorganizowała dla swoich rówieśników niecodzienne wydarzenie. Rada zaprosiła na warsztaty do Szczurowej „Drużynę Mistrzów”. Jest to profilaktyczno-motywacyjny projekt, w który na przestrzeni lat zaangażowało się wiele gwiazd polskiego sportu i sceny hip-hopowej.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - Jesteśmy właśnie po warsztatach z szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień. W tym roku zorganizowała to Młodzieżowa Rada Gminy po raz pierwszy, ponieważ działa bardzo krótko, ale prężnie. Te warsztaty miały za zadanie profilaktykę, jak już wspomniałam, natomiast są one też integracją młodzieży z terenu naszej gminy, ponieważ biorą w niej udział wszystkie szkoły, uczniowie klas siódmych i ósmych. Te warsztaty Młodzieżowa Rada Gminy połączyła z dyskoteką integracyjną – mówi Halina Święch, zastępca wójta gminy Szczurowa.

 - Młodzieżowa Rada Gminy głównie zajmuje się wprowadzeniem młodzieży do podejmowania decyzji, które dotyczą młodych osób i ich otoczenia. Postanowiliśmy złożyć wniosek o dotację na warsztaty „Razem się uczymy i bawimy”, żeby zintegrować nasze szkoły, żebyśmy mogli się razem bawić, uczyć i poruszać tematy, które interesują teraz młodzież, które są powszechne – tłumaczy Anna Czesak, radna Młodzieżowej Rady Gminy Szczurowa.

 - Przygotowałyśmy spotkanie profilaktyczne, które wprowadzi młodych ludzi w ciężkie tematy, w świat tych właśnie narkotyków, jak sobie z tym radzić, jak nie popadać w uzależnienia, jak sobie radzić z presją rówieśniczą. I tutaj właśnie panowie z „Drużyny Mistrzów” bardzo nam pomagają, właśnie oni prowadzą te warsztaty. Dodatkowo po tych warsztatach mamy przygotowaną dyskotekę - przypomina Izabela Pochroń, radna Młodzieżowej Rady Gminy Szczurowa.

 - To wzięło się podczas jednej z naszych pierwszych obrad, kiedy rozmawialiśmy właśnie o tym, co zrobić dla wspólnego dobra dla całej młodzieży z całej gminy. I wszyscy stwierdziliśmy, że tak naprawdę mało się znamy, mimo że właśnie należymy do jednej gminy, i nie mamy za dużo okazji poza jakimiś takimi konkursami albo zawodami, gdzie tak naprawdę tylko między sobą rywalizujemy, żeby się bliżej poznać – zauważa Lena Fita, radna Młodzieżowej Rady Gminy Szczurowa.

„Drużyna Mistrzów” została założona w 2012 roku przez „Bosskiego Romana” Lachowolskiego, znanego z hip-hopowego zespołu „Firma”. W prowadzeniu warsztatów wspiera go Marcin Molsa, trener i wiceprezes Polskiego Związku Muay Thai.

 - Kiedyś taką domeną były używki, dzisiaj jednak najwięcej czasu poświęcamy jednak smartfonom, social mediom, ponieważ to działa dokładnie tak jak narkotyk w sposób fizjologiczny, jest już udowodnione, że to w ten sam sposób uzależnia, ale dzisiaj praktycznie 100% społeczeństwa jest wystawione na to niebezpieczeństwo, gdzie przy regularnych jakichś używkach to są jednak dużo mniejsze ilości statystyczne. Więc dzisiaj główną tematyką tego, o czym my mówimy, jest właśnie radzenie sobie z prawidłowym korzystaniem ze smartfonu i mediów internetowych, takim świadomym, i także wykorzystywanie tego narzędzia do wspierania swojego życia, a nie do niszczenia – opowiada Roman „Bosski Roman” Lachowolski, raper, prezes Fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja.

 - Staram się przez naszą fundację, przez nasze działania, zaangażować młodzież do rozwoju, do prac nad sobą, nad rozwojem swoich pasji, swoich marzeń, tak naprawdę do spełniania ich. Pokazujemy im drogę, pokazujemy im, jak można to spełnić tak naprawdę w bardzo prosty sposób. Po prostu ruszyć się, zrobić taki zwany pierwszy krok i spróbować spełniać swoje marzenia – stwierdza Marcin Molsa z „Drużyny Mistrzów”, wiceprezes Polskiego Związku Muay Thai.

Starania prowadzących warsztaty i zaangażowanie Młodzieżowej Rady Gminy Szczurowa doceniła uczestnicząca w wydarzeniu młodzież.

 - Właśnie uczestniczyłam w tych warsztatach, które mi się bardzo podobały, bo były poruszane te tematy, które są właśnie teraz u nastolatków bardzo częste. Narkotyki, te dopalacze, które są dla nas bardzo szkodliwe. Cieszę się też, że możemy uczestniczyć w tym, ponieważ możemy się zintegrować z innymi szkołami, innymi klasami. Mamy teraz dużo nauki i dużo przygotowań też, ósma klasa, do egzaminów. I cieszę się, że możemy tak trochę odetchnąć od tego wszystkiego – przyznaje Milena Mleczko, uczennica 7. klasy Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

 - Ja myślę, że te warsztaty i ta cała inicjatywa zorganizowana przez Młodzieżową Rady Gminy jest dobrym pomysłem na to, żeby właśnie dowiedzieć się o tych niebezpieczeństwach, które są teraz, w tych czasach. I też jak przeciwstawiać się każdemu złu, dobrem zwalczać to. I dobrze, że było to po prostu przedstawione przez panów. I myślę, że też ta dyskoteka po tych warsztatach była dobrym pomysłem, żeby młodzież razem się poznała bliżej – zauważa Kamila Hebda, uczennica 8. klasy Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

 - Najbardziej podobało mi się, w jak ciekawy sposób zostało to przygotowane, bo były puszczane piosenki, panowie w bardzo interesujący sposób się wypowiadali, tak praktycznie, jak sobie radzić z hejtem, jak nie popadać w uzależnienia, jak szkodliwe one są. I naprawdę warto na takie coś raz pójść w życiu chociaż, bo to dużo zmienia – zaznacza Zuzanna Skruch, uczennica 8. klasy Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Warsztaty oraz dyskoteka zostały dofinansowane w ramach projektu „Młodzi Samorządowcy w Akcji”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Wystawa „W babcinej izbie” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie Wystawa „W babcinej izbie” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.11.2024 Wystawa „W babcinej izbie” to niezwykła ekspozycja, która odtwarza wnętrze tradycyjnej wiejskiej chaty z przełomu XIX i XX wieku, umożliwiając zwiedzającym podróż w czasie i doświadczenie życia dawnej wsi. Przestrzeń wystawy składa się z sieni, izby i komory, typowych pomieszczeń wiejskiego domostwa tamtego okresu. Wszystkie elementy wyposażenia pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, co dodaje autentyczności i pozwala w pełni zanurzyć się w przeszłość.Ekspozycja to także idealna przestrzeń do zajęć edukacyjnych, które przybliżą tradycyjny kalendarz obrzędowy oraz kulturę materialną i niematerialną miejscowości okolic Tarnowa w okresie galicyjskim.Wystawa otwarta w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie 7 października br. dostępna będzie dla zwiedzających do października 2025 roku oferując wyjątkową możliwość zgłębienia historii i kultury ludowej regionu tarnowskiego.KONCERT poetycko-muzyczny Henryk Szancer w 120 rocznicę urodzin KONCERT poetycko-muzyczny Henryk Szancer w 120 rocznicę urodzin Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024 Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczno - historyczne w Tarnowie; koncert poetycko - muzyczny poświęcony twórczości nowo odkrywanego tarnowskiego poety, HENRYKA SZANCERA w 120 rocznicę urodzin artysty. Rodzina Szancerów od wieków związana była z miastem Tarnów i regionem tarnowskim, z której wywodził się m.in. wybitny grafik, Jan Marcin Szancer, kuzyn Henryka, bohatera jubileuszowego koncertu. Henryk Szancer pozostawił po sobie liczne wiersze, które obecnie po latach zapomnienia powracają do świadomości literackiej zainteresowanych odbiorców, artystów oraz historyków. W czasie koncertu prezentowane będą wybrane wiersze m.in ze zbioru „Miasta i strofy włoskie”, które to przeplatane będą muzyką Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Stanisława Moniuszki i Inn. Wydarzenie będzie uhonorowane GOŚĆMI SPECJALNYMI, którzy wprowadzą słuchaczy w historię rodziny Szancerów oraz prywatne wspomnienia. A będą nimi: Elizabeth SZANCER - córka Henryka Szancera, kuratorka sztuki i założycielka ESKart LLC w Nowym Jorku, która na to wydarzenie przyleci specjalnie z Nowego Jorku.Adam BARTOSZ - historyk, etnograf, specjalista w dziedzinach muzeologia, kultura i historia Romów oraz Żydów. WYKONAWCY: Kacper Rokosz - recytacjeKatarzyna Plewniak- mezzosopran Joanna Łukasik - fortepian Paweł Łukasik - altówka Juliusz Łukasik - fortepian Organizator: Polska Fundacja Kultury i Rozwoju Partnerzy: Urząd Miasta Tarnowa Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie Rada Osiedla Starówka w Tarnowie Data: 1 grudnia (niedziela)  godz. 16.00Miejsce: Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10 w TarnowieWSTĘP WOLNY! 
Kampania przeciw cukrzycy w Tarnowie Kampania przeciw cukrzycy w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.12.2024 Cukrzycę w początkowej fazie można wyleczyć wprowadzając kilka zmian w stylu życia i sposobie odżywiania. By tak się stało musimy jednak o niej wiedzieć. Podobnie jak o stanie przedcukrzycowym, który może skutkować rozwojem schorzenia. Bezpłatną akcję diagnostyczną, polegającą na realizacji badań przesiewowych, które mogą potwierdzić chorobę lub ryzyko jej rozwoju Mościckie Centrum Medyczne organizuje w najbliższy poniedziałek 2 grudnia w godzinach od 8:00 do 12:00. Badania będą wykonywane przy ul Kwiatkowskiego 15 na parterze w holu głównym. Rejestracja nie jest wymagana.Ponad 20 % Polaków jest chorych na cukrzycę lub zagrożonych ta chorobą. Blisko połowa o tym nie wie. Objawy zauważane są czasami dopiero po kilkunastu latach, gdy dochodzi do uszkodzenia narządów ciała. - Dlatego Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaleca badania przesiewowe, szczególnie osobom po 45 roku życia – tłumaczy Joanna Partyka, edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna Mościckiego Centrum Medycznego, która będzie przeprowadzać badania podczas akcji. W grupie większego ryzyka rozwojem choroby są osoby z nadwagą lub otyłością, mało aktywne fizycznie, z nadciśnieniem tętniczym, z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także panie, które urodziły dziecko o masie ciała powyżej 4 kg.Kropla, która może zachować życieNa podstawie badania glukometrem do którego uzyskuje się kroplę krwi z palca można określić ryzyko choroby. Norma cukru we krwi u dorosłych na czczo jest inna niż prawidłowy poziom po posiłku. Na czczo u ludzi zdrowych norma wynosi 70-99 mg/dl i nie zależy od płci, wieku ani masy ciała. Prawidłowy poziom po jedzeniu to 140 mg/dl. W praktyce przygodna, podwyższona glikemia jest weryfikowana w badaniu laboratoryjnym. Joanna Partyka dodaje, że do objawów hiperglikemii, zaliczamy: wzmożone pragnienie, wielomocz i osłabienie. Występują one z reguły przy wysokich stężeniach glukozy we krwi. Częściej jednak objawy cukrzycy są nietypowe. To zmęczenie, senność, zaburzenia koncentracji, pogorszenie ostrości wzroku, nawracające infekcje dróg moczowych lub narządów płciowych oraz trudno gojące się rany. Nierzadko cukrzycę rozpoznaje się dopiero po wystąpieniu powikłań naczyniowych takich, jak choroba wieńcowa, zawał, udar, miażdżyca tętnic kończyn dolnych. Dlatego w praktyce często podejrzenie cukrzycy wysuwa nie internista, a okulista, stomatolog, dermatolog, chirurg naczyniowy czy kardiolog, którzy rozpoznają powikłania naczyniowe, infekcje lub inne stany chorobowe. "Dzień z życia faceta" - Piotr Ziębiński - Wenisaż "Dzień z życia faceta" - Piotr Ziębiński - Wenisaż Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.12.2024 Piotr Ziębiński o sobie:Jestem tarnowianinem, urodziłem się w 1985 r. Fotografią interesowałem się już od wczesnych latach szkoły podstawowej fotografując z małymi przerwami. Swoją pasję do fotografowania na nowo odkryłem, uczęszczając do Otwartej Pracowni Fotograficznej, gdzie uczestniczyłem w zajęciach grupy podstawowej i zaawansowanej. W latach 2021/2022 uczestniczyłem dodatkowo w zajęciach Akademii FIAP. Miałem przyjemność wziąć udział w wystawie TCK Akademia FIAP” w 2022 r gdzie zaprezentowałem swoje dwie prace. Kolejną wystawą tym razem indywidualną była wystawa „Dzień życia faceta” organizowana w ramach wernisaży dzień po dniu. Brałem również udział w warsztatach fotograficznych, „Studio nie jest straszne – praca z modelką, portret studyjny”. W fotografii poszukuję swojej drogi. Lubię fotografować przyrodę architekturę. Obecnie interesuję się fotografią streetową i produktową.Od 2022 roku jestem członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Reklama
Pomieszczenie biurowe do wynajęcia w centrum Tarnowa Pomieszczenie biurowe do wynajęcia w centrum Tarnowa Cena: 30 PLNDo wynajęcia lokale biurowe o powierzchniach: 32,80 m2; 45,90 m2; 30,38 m2 usytuowane na pierwszym piętrze w zabytkowej kamienicy w centrum miasta Tarnowa przy Rynek 16. Lokale w dobrym stanie technicznym, na podłogach parkiet, w łazience płytki, wejście z klatki schodowej. Bardzo atrakcyjna lokalizacja, w sąsiedztwie placówki użytku publicznego, przychodnie, sklepy, komunikacja miejska, duży przepływ pieszych.Polecamy wynajem pod biura, kancelarie, działalność szkoleniową. Cena netto za m2 - 30 zł + media (woda, prąd, CO MPEC, wywóz śmieci). Cena 3 272,40 zł netto, to cena za całą powierzchnię 109,08 m2. Oferta godna uwagi, polecamy! Zapraszamy na prezentację! Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Barbara JobAuto Złom - Złomowanie aut Śląsk /Małopolska Auto Złom - Złomowanie aut Śląsk /Małopolska Szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się złomowaniem samochodów? Skorzystaj z naszych usług ! Gwarantujemy szybkie, bezpieczne i w pełni legalne złomowanie aut, działając zgodnie z przepisami oraz z troską o środowisko naturalne. Nasze główne atuty: * Profesjonalny odbiór – Zabieramy auta niesprawne za pomocą lawety. * Atrakcyjne stawki – Płacimy za pojazdy w każdym stanie technicznym. * Elastyczna płatność – Gotówka lub przelew na życzenie klienta. * Certyfikaty legalności – Wydajemy potwierdzenia zgodne z wymogami prawa. Godziny pracy: * Biuro: Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 16:00 * Odbiór pojazdów: 08:00 – 20:00 Działamy na terenie województw śląskiego i małopolskiego! Skontaktuj się z nami: * Telefon: 731 732 700 * Strona: auto-zlomowanie24.plHala Magazynowa do wynajęcia w Tarnowie - od 70 m2 do 630 m2 Hala Magazynowa do wynajęcia w Tarnowie - od 70 m2 do 630 m2 Cena: 30 PLNDo wynajęcia powierzchnia magazynowa w dwunawowym budynku handlowo-usługowy o łącznej powierzchni ok. 1000m2, podzielony na 13 boksów po ok. 70m2 każdy z wydzielonym magazynem (ok. 51m2) i częścią ekspozycyjno-biurową (ok. 19m2), na terenie Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego w Tarnowie, przy ul. Giełdowej: - Budynek to konstrukcja stalowa, a ściany płyta warstwowa. - Wysokość budynku wynosi od 3,75 do 4,80 m (dach jednospadowy).- W budynku zlokalizowany jest węzeł sanitarny z pomieszczeniami towarzyszącymi. - Zaprojektowano 19 miejsc postojowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. - Budynek zlokalizowany jest w strategicznym punkcie Tarnowa, co ułatwia dostęp do głównych arterii komunikacyjnych oraz punktów dystrybucji. - Oferujemy elastyczne warunki wynajmu na podstawie umowy najmu. Wszelkie informacje można uzyskać pod telefonem: 601 406 870
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama