- Sytuacja miasta jest taka, że szukamy różnych rozwiązań, aby pozyskiwać środki zewnętrzne. W poszukiwaniu tej dotacji istotna jest też dyskusja, jaką przyszłość ma mieć Pałac Młodzieży, w jakiej formule ma występować. I stąd pewnie wynikła petycja, że my wyszliśmy z inicjatywą porozmawiania, jak pałac ma wyglądać w przyszłości, a nauczyciele odebrali to jako postanowioną decyzję, że będzie on w likwidacji jako jednostka oświatowa - mówi Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta w Tarnowie.
Jednym z pomysłów Tarnowskiego Magistratu jest przekształcenie pałacu młodzieży w placówkę kultury, co w efekcie miałoby stworzyć większe możliwości w zakresie pozyskiwania środków na rozwój i zarządzanie obiektem.
- Jesteśmy na etapie przeglądania różnych programów dofinansowań lub pełnych finansowań. Zastanawiamy się nad stworzeniem oferty do Programu Szwajcarskiego, w którym moglibyśmy pozyskać pieniądze na pełną modernizację, remont, ale także doposażenia pracowni. Pamiętajmy o tym, że środki na kulturę, środki na instytucję też tego rodzaju są bardzo często łatwiej dostępne niż środki na edukację. Dla nas najważniejsze jest, żeby dzieci i młodzież miały dobre miejsce. My chcemy, żeby to miejsce tylko poprawiało swoją jakość, poprawiało swoją infrastrukturę - dodaje Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta w Tarnowie.
Jak zapewnia sekretarz prasowy Urzędu Miasta Tarnowa, ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Temat przyszłości Pałacu Młodzieży w Tarnowie ma zostać podjęty w najbliższym czasie przez Radę Miasta na jednej z sesji.