- Turniej jest przeznaczony dla parlamentarzystów i samorządowców, ale ponieważ jest duże zapotrzebowanie, więc rozszerzyliśmy go o kategorię gości. W tym roku jest ponad 70 uczestników, cieszę się, że tak duża liczba osób dotarła do Olesna. To są zawodnicy nie tylko z województwa małopolskiego, ale też z ościennych województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego - mówi Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.
Złota Rakietka Małopolski rozgrywana była na zgodnie z przepisami tenisa stołowego, sportowe zmagania były prowadzone pod okiem profesjonalnych sędziów, a rywalizacja toczona była do zwycięstwa w trzech setach. - Turniej rozgrywany jest systemem do dwóch przegranych, tak by każdemu uczestnikami dać tę drugą, a nawet trzecią szansę. Patrząc na odległości, z których przyjechali nasi uczestnicy od Śląska aż po Jarosław, Przemyśl, powiat bieszczadzki, chcemy, by każdy nawet ten, któremu się dziś nie powiedzie zagrał minimum trzy partie - wyjaśnia Stanisław Dąbroś, sędzia główny turnieju.
Samorządowcy oraz goście odpowiedzieli na zaproszenie i w sportowych strojach stawili się w sobotnie przedpołudnie na hali sportowej w Oleśnie. Równocześnie prowadzono rozgrywki na 11 stołach, każdy z uczestników starał się jak najlepiej zaprezentować.
- Powiat tarnowski od początku jest reprezentowany przez radnych, zaproszonych gości, PCPR, który bardzo mocno zaangażował się w rywalizację. Ja nieustannie reprezentuję powiat tarnowski, mam nadzieję, że z właściwym efektem, że mieszkańcy nie będą mieli się czego wstydzić. Cieszę się, że powiat dąbrowski, pan starosta Lesław Wieczorek organizuje takie turnieje. To z jednej strony integracja a z drugiej zmuszenie nas do jakiegoś wysiłku fizycznego, który samorządowcom zawsze się przyda - zauważa Jacek Hudyma, starosta tarnowski.
- Wraz z radnymi zawsze jesteśmy tu w Oleśnie. Tu jest bardzo dobra organizacja i bardzo miła atmosfera - mówi Marek Karaś, wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski.
- Po pierwsze jest to wspaniałe wydarzenie sportowe, o dużej randze, ponieważ są tu zawodnicy z kilku województw, można poznać nowych ludzi ze swoje branży samorządowej i nie tylko, ta integracja jest bardzo ważna. Drugi aspekt to jest sport, warto się ruszać, uprawiać jakiś sport, a tenis stołowy też jest taką dziedziną, gdzie można się bardzo mocno spocić. Zachęcamy do tego, aby brać udział w różnego rodzaju aktywności fizycznej, m.in. tenisie stołowym. Po trzecie to wydarzenie jest związane z uczczeniem 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jest to jeden z wymiarów obchodów rangi powiatowej, gdzie na sportowo świętujemy to, że Polska jest wolna - dodaje Krzysztof Gil, wójt gminy Gręboszów.
Złotą Rakietkę Małopolski w kategorii leader wywalczył zastępca burmistrza Szczucina Tomasz Prochazka, w kategorii radny zwyciężył Marcin Jawień, przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, wśród kobiet najlepsza okazała się inspektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Małgorzata Chmiel, a w kategorii goście swoich rywali pokonał Marek Stoszko, który współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.