- Decyzją Rady Miejskiej w tym roku kwota maksymalna na zadanie będzie zwiększona do 750 tysięcy złotych. Budżet Obywatelski jest taką bazą różnych pomysłów. Często te rzeczy, które nie zawsze przechodzą, mogą być również cenną inspiracją dla nas i dla radnych w pracach nad przyszłorocznym budżetem – zauważa Jakub Kwaśny, prezydent Tarnowa.
- Chciałabym też uspokoić tych, którzy nie do końca są zadowoleni z tego, jak ten regulamin wygląda, ponieważ zaraz po wakacjach rozpoczyna pracę zespół do spraw regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Chcemy wprowadzić takie zmiany, które pozwolą na to, żeby wszystkie projekty, które wygrają, były realizowane. Żeby mieszkańcy mieli też dobre wytyczne do tego, o co mogą wnioskować, na jakich warunkach później te projekty będą realizowane – zapowiada Małgorzata Mękal, przewodnicząca Rady Miejskiej w Tarnowie.
Wprowadzone zmiany będą obowiązywały od następnej edycji Budżetu Obywatelskiego.
- Bardzo mnie cieszy kolejny element integracji społecznej. To co robi pan Kuba Kwaśny widzę. Obserwuję potańcówki, pikniki, inne tego typu rzeczy. To jest kolejny element po prostu, żeby mieszkańcy byli zaangażowani. Oczywiście będziemy też mówić o sprawach poważnych, gospodarczych, natomiast ta odbudowa zaufania i takiego parcia nas do przodu po prostu jest bardzo ważna i cieszę się, ze w takim gronie potwierdzamy, że po prostu ta wola mieszkańców jest dla nas ważna – przyznaje Henryk Łabędź, radny Rady Miejskiej w Tarnowie.
Termin na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego mija 16 września bieżącego roku, a realizacja wybranych projektów rozpocznie się w przyszłym roku.