- Odbudowany pałacyk, który ma służyć dla potrzeb gminy Tarnów, ale i nie tylko, służy. Odbywa się tu taki pierwszy wernisaż naszych artystów gminy Tarnów. Można powiedzieć, że tak sam nawet nie wiedziałem, ze mamy aż tak dużą grupę znanych artystów, którzy maja osiągnięcia w skali nie tylko krajowej, ale również europejskiej, i chcemy to pokazać mieszkańcom – zaznacza Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.
- Bardzo się cieszę, ze Gmina poszła w takim kierunku, bo artystów to jednak trzeba wychwalać, trzeba pokazywać, trzeba o nich mówić, i trzeba po prostu ich prace też mieć. Proszę zobaczyć na każdy z tych obrazów, ja przypuszczam, że większość osób chciałoby mieć to w domu na ścianach. Wspaniale malarstwo i rzeźba – podkreśla Bożena Szczupak, kustosz Muzeum Ziemi Tarnowskiej.
Kuratorem wystawy jest Anita Ruszel, której obrazy i gobeliny również można zobaczyć na wystawie.
- Wystawa przerosła nasze marzenia, bo nie sądziliśmy, ze tak dużo osób tutaj przyjdzie, że zawita do tego domu tutaj, a rzeczywiście frekwencja uważam, że była duża. Tak samo dopisali, uważam, twórcy ze swoimi dziełami. Jest to bardzo różnorodna wystawa, bo znajdują się na niej różnego rodzaju prace. Począwszy od rysunku, przez rysunek węglem, grafikę, malarstwo, rzeźbę, tkaninę nawet – wymienia Anita Ruszel, artystka i kurator wystawy.
- Moje prace obejmują głównie temat portretu i malarstwa olejnego przedstawiającego naturę. Głównie są to kwiaty. Są to inspiracje zaczerpnięte ze sztuki „Arts and Crafts” i z okresu sztuki secesyjnej. Główną techniką, w której tworzę, to olej oraz prace w typie ikony, a także jest technika pasteli mokrej, również jest portret wykonany węglem – opisuje Sylwia Strychała, artystka z Zawady.
- We wcześniejszych latach próbowałem uzyskać taką fakturę pędzlem albo szpachelką, a teraz w zasadzie w tym momencie jest interesujące dla mnie przenikanie na zasadzie laserunku, dokładanie warstw cienką warstwą farby olejnej i wychodzą różne ciekawe takie przejścia, delikatny światłocień – przyznaje Szymon Ruszel, malarz z Koszyc Wielkich.
Na wystawie można zobaczyć również prace Adama Florka, Anny Frühauf, Kamili Jajkowskiej i Wojciecha Ruszla.