Podczas rozmowy Romana Ciepiela i Adam Leszkiewicz potwierdzili, że konieczna jest radykalna, pozytywna zmiana relacji między miastem a firmą i powrót do bliskich kontaktów, takich, jakie miały miejsce przed 2016 roku. Prezes Leszkiewicz poinformował m.in. prezydenta Ciepielę o trudnej sytuacji Grupy Azoty, wynikającej z istotnej straty finansowej firmy za ubiegły rok. Prezydent wyraził nadzieję, iż uda się pokonać bieżące trudności firmy, proponując jednocześnie działania koordynujące dalszy rozwój Grupy Azoty na terenie Tarnowa.
Zaproponowałem również odnowienie strategicznego porozumienia zawartego między miastem a Azotami jeszcze w 2013 r., a w szczególności koordynację działań w zakresie modernizacji energetycznej miasta i GA, określenie nowych funkcji dla terenów inwestycyjnych GA oraz przyległych w ramach opracowywanego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego, do którego opracowania przystąpiło miasto – relacjonuje Roman Ciepiela.
Zdaniem prezydenta uzgodnień wymagają również sprawy związane z usprawnieniem układu komunikacyjnego miasta, w szczególności w okolicach ul. Niedomickiej i nowego zjazdu z autostrady A4.
W zakresie energetyki zaproponowałem stworzenie konsorcjum Grupy Azoty, miasta oraz uczelni, w celu przyspieszenia procesu modernizacji i wdrożenia nowych technologii, w szczególności związanych z wykorzystaniem wodoru i odnawialnych źródeł energii – podkreśla Roman Ciepiela
Prezydent Ciepiela, ze względu na kończącą się kadencję, zadeklarował, iż stosowną agendę działań przekaże nowemu prezydentowi Tarnowa, wraz z rekomendacją dalszego dialogu między miastem a Grupą Azoty.