- Przede wszystkim ważne, że gospodarz tego miejsca docenia pracę swoich kolegów, przyjaciół, swoich pracowników, bo dzisiaj uhonorowaliśmy nie tylko pasjonatów, ale uhonorowaliśmy również osoby, które pracują w gminie na różnych stanowiskach i widać, że są ogromnymi motorami rozwoju tej gminy. Cieszę się bardzo, że jest w tym gronie dużo kobiet, bo uważam, że powinniśmy być też dostrzegane, bo staramy się zawsze na pewno działać, myślę, że efektywnie, energicznie i sumiennie. I to dzisiaj zostało absolutnie nagrodzone – przyznaje Elżbieta Achinger, I wicewojewoda małopolska
Złotym Medalem za Długoletnią Służbę został uhonorowany burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk.
- Chciałem odznaczyć, uhonorować najbardziej wspaniałych i zasłużonych ludzi dla gminy Wojnicz, którzy całe życie praktycznie poświęcili się na rzecz tej małej naszej ojczyzny. Ja wiem, że takich ludzi w gminie Wojnicz jest dużo więcej. Chciałem w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim tym, którzy pracują na rzecz Wojnicza i pogratulować wszystkim dzisiaj odznaczonym – mówi Tadeusz Bąk, burmistrz miasta i gminy Wojnicz.
- Możemy podczas tej uroczystości, tej gali poznać tak zwane perełki miasta i gminy Wojnicz. Kobiety, mężczyźni, którzy na co dzień wykonują taka publiczną pracę, publiczną misję na rzecz drugiego człowieka, na rzecz wspólnoty samorządowej, jaką jest miasto i gmina Wojnicz. Odczytane laudacje świadczą o tym, że te osoby wszystkie zasłużyły na ten Krzyż Zasługi, ale również uhonorowanie przez Radę Miejską – zaznacza Wiesław Krajewski, poseł ziemi tarnowskiej.
Podczas ceremonii przyznano również odznaczenia samorządowe w uznaniu szczególnych zasług dla gminy Wojnicz.
- Te osoby stanowią wzór. Wzór do naśladowania dla wielu osób, ponieważ swoją aktywnością pokazują, że warto poświęcić cząstkę siebie po to, żeby coś dobrego zrobić dla ludzi. Wyróżnialiśmy strażaków, ale również i pracowników samorządowych, którzy swoim poświęceniem, sumienną pracą codziennie dają wyraz tego, że obywatele Wojnicza, gminy Wojnicz mogą czuć się bezpiecznie, mogą czuć się pewni tego, że są dobrze obsługiwani w administracji. Są też osoby, które w sposób szczególny zaangażowały się w rozwój i promowanie historii Wojnicza – dodaje Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.
W uznaniu szczególnych zasług dla gminy Wojnicz, honorowe obywatelstwo gminy Wojnicz nadano pośmiertnie historykowi, prof. dr hab. Józefowi Szymańskiemu.