- To jest taka okazja, żeby szkoły, które się prezentują, w takiej pigułce przekazały co robią, jak robią, jak kształcą, w jakich kierunkach kształcą. Co mają ciekawego, jak rozwijają też pasje, bo trzeba przyznać, że nie tylko jest ważne jaki rodzaj edukacji i profil, ale ważne jest, co jeszcze się dzieje oprócz tego w szkole, jakie wydarzenia kulturalne, w czym można wziąć udział i jak te pasje rozwijać. Ja podziwiam naprawdę przygotowanie szkół, które się prezentują, bo są szkoły branżowe, są technika, są licea - wylicza Marta Herduś, burmistrz miasta i gminy Żabno.
Starsi uczniowie ochoczo zachęcali młodzież do wstąpienia w progi swoich szkół.
- Polecamy tę szkołę, ponieważ jest bardzo miła atmosfera, mamy bardzo wykształconych nauczycieli. Oferujemy różnego rodzaju kursy, które są wyjazdowe jak i na miejscu. Wiadomo, takie kursy troszkę kosztują, a w szkole są to mniejsze ceny. Kształcimy również w różnych kierunkach, które faktycznie szkolą do danego zawodu i faktycznie przygotowywują też do życia tak naprawdę - mówi Weronika Golonka, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.
- ZST to dobry wybór, ponieważ mamy naprawdę wiele kierunków teraz otwartych, dokładnie sześć, które dają kolejnym osobom, które dołączają do naszej szkoły, wiele możliwości rozwoju. Nasza szkoła jest wyposażona naprawdę bardzo dobrze, bardzo nowocześnie - zachwala Jagoda Kózka, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie.
- Uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, zespoły muzyczne, różne koła teatralne, koła turystyczne, tak że naprawdę to jest coś, co też mnie przyciągnęło do tej szkoły - dodaje Michał Stawarz, uczeń ZST w Tarnowie.
- Dużo mamy ogólnie profili w naszej szkole, jest bardzo rozbudowana oferta. Tak samo chyba nasza jedyna szkoła w tych okolicach, tutaj, z Tarnowa i w ogóle, ma profil technik grafiki komputerowej poligrafii cyfrowej. I my chcemy ten profil promować, ponieważ jest bardzo unikalny i można nauczyć się bardzo wielu rzeczy związanych z grafiką na naszym profilu - mówi Edward Kozyra, uczeń Technikum Poligrafii Cyfrowej z ZSP Żabno.
- Myślę ze nasza szkoła oferuje bardzo dobry start w przyszłość. Dzięki temu, że jesteśmy szkołą techniczną, uczniowie mają dostęp do sprzętu, do sal, do pracowni. Odbywają też praktyki zawodowe. Nie uczą się tylko samej teorii, dzięki czemu gdy pójdą już do pracy, mają, jak to się mówi, "fach w ręku" - wyjaśnia Tomasz Korczak, nauczyciel z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Tarnowie.
- Myślę, ze jeśli ktoś myśli przyszłościowo o zostaniu sportowcem, mamy bardzo dobrą kadrę trenerską, która zrobi z nas niesamowitych ludzi, ale również sportowców - mówi Patryk Mleczko, przewodniczący XXI Liceum Sportowego w Tarnowie.
- Mamy swoją strzelnicę, teraz szkoła zakupiła elektroniczną strzelnicę, więc też będzie nowa możliwość szkolenia. Tak samo mamy dużo kursów pozaszkolnych, więc też możemy uczestniczyć. Ja na przykład zapisałem się teraz na kurs nurka wodnego. W tym roku jest jeszcze kurs ratownika wodnego, więc jest bardzo dużo kursów, tak samo mamy bardzo dużo sprzętu. Jesteśmy bardzo dobrze doposażeni, więc jeśli ktoś wiąże swoje plany z wojskowością, strażakiem, ewentualnie policjantem tak jak kolega, zapraszamy do nas, pokażemy co i jak - zaprasza Kacper Ciężadło, uczeń XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
- Gmina Żabno bardzo mocno stawia na edukację. Zabiegamy o środki zewnętrzne, aby cały czas ulepszać warunki edukacyjne naszych najmłodszych. Była termomodernizacja czterech szkół, tutaj w szkole podstawowej była zrobiona sala informatyczna, nowa. W obecnej kadencji przy szkole podstawowej, której tutaj się znajdujemy niedaleko, za 352 tysiące wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne - mówi Sebastian Kieć, członek Rady Miejskiej w Żabnie.
Boisko zostało wybudowane w ramach programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa.