Przykładowe CV - podsumowanie i cele zawodowe
Podsumowanie zawodowe to krótki opis Twojej dotychczasowej kariery. Umieszcza się go na samej górze CV, pod danymi osobowymi, aby rekruter mógł szybko zapoznać się z Twoim doświadczeniem i sukcesami. Podsumowanie zawodowe powinno liczyć od 80 do 100 znaków. Jak napisać profesjonalne podsumowanie zawodowe w CV na stanowisko biurowe? Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania:
- Czym zajmujesz się zawodowo?
- W czym się specjalizujesz?
- Jakie są Twoje najważniejsze umiejętności lub osiągnięcia?
- Jakie są Twoje cele zawodowe?
Przykładowe CV z podsumowaniem zawodowe, może wyglądać tak:
Jestem specjalistą ds. administracji z 8-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Do moich obowiązków należało przede wszystkim wsparcie operacyjne, zarządzanie dokumentacją i koordynacja zadań w środowisku korporacyjnym. Potrafię efektywnie zarządzać wieloma projektami jednocześnie i szybko podejmować kluczowe decyzje. Jestem osobą komunikatywną, decyzyjną i zorganizowaną. Obecnie poszukuję możliwości dalszego rozwoju w firmie, która ceni profesjonalizm i innowacyjność.
Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV pracownika biurowego?
Opisanie doświadczenia zawodowego w CV jest kluczowym elementem, który pozwala potencjalnym pracodawcom ocenić Twoje umiejętności i osiągnięcia. Zawsze staraj się dostosować opis doświadczenia zawodowego do wymagań określonych w ofercie pracy. Jeśli w ogłoszeniu pracodawca wymaga na przykład umiejętności zarządzania zespołem, wyraźnie podkreśl swoje doświadczenie w tej dziedzinie.
Przykładowe CV do biura do opisania doświadczenia zawodowego zazwyczaj wykorzystuje odwróconą chronologię. Zacznij od przedstawienia ostatniego miejsca pracy, a następnie cofaj się w czasie. Wyróżnij nazwę każdej z firm, okres współpracy i nazwę stanowisk, które obejmowałeś. Opisz swoje obowiązki i osiągnięcia zawodowe. Dzięki temu poinformujesz pracodawcę o swoich kompetencjach i zaangażowaniu.
Przykładowe CV - umiejętności pracownika biurowego
Odpowiednie przedstawienie w CV swoich umiejętności może znacząco wpłynąć na to, jak zostaniesz odebrany przez potencjalnego pracodawcę. Przede wszystkim wyróżnij umiejętności miękkie i twarde. Kompetencje twarde odnoszą się do konkretnej wiedzy i umiejętności, natomiast umiejętności miękkie dotyczą cech charakteru i postaw wobec pracy. W osobnej sekcji opisz swoje umiejętności językowe. Nie wymieniaj wszystkich umiejętności, które posiadasz, tylko te najbardziej odpowiednie dla stanowiska, o które się ubiegasz. Zamiast korzystać z ogólnych stwierdzeń, takich jak "umiejętności interpersonalne", możesz napisać "zdolności liderskie i umiejętność zarządzania pracą zespołu”.
Wykształcenie w CV pracownika biurowego - przykładowe CV
Pracodawcy zazwyczaj wymagają od kandydatów na stanowiska biurowe wykształcenia minimum średniego. Dużym atutem mogą jednak okazać się ukończone studia wyższe na kierunkach takich jak administracja, zarządzanie czy logistyka. W swoim CV podaj jedynie ostatni ukończony etap edukacji. Podaj nazwę szkoły, lata nauki, profil kształcenia i uzyskany tytuł. Jeśli posiadasz dodatkowe certyfikaty, związane z pracą biurową, umieść je w osobnej sekcji. Podaj nazwę organizacji, która prowadziła szkolenie oraz rok uzyskania certyfikatu.
Przykładowe CV dla asystentki biura - wzór
Imię i nazwisko
Telefon
Adres e-mail
Podsumowanie zawodowe:
Doświadczona asystentka biura, specjalizująca się w zarządzaniu projektami, koordynacji działań między działami i obsłudze klienta. W ciągu 7 lat mojej kariery doskonaliłam skuteczne techniki zarządzania czasem, z sukcesem wdrażałam nowe narzędzia do pracy zdalnej oraz usprawniałam komunikację wewnętrzną. Poszukuję nowych wyzwań w środowisku, które ceni innowacje i ciągły rozwój.
Doświadczenie:
04.2019 - Obecnie, DEF Sp. z o.o., Poznań
Stanowisko: Asystentka ds. Projektów
Obowiązki:
- Zarządzanie projektami biurowymi od fazy planowania do realizacji
- Współpraca z dostawcami i partnerami biznesowymi
- Tworzenie i aktualizacja harmonogramów projektów
- Monitorowanie postępów i raportowanie do zarządu
Osiągnięcia:
Wprowadzenie nowego systemu zarządzania projektami w DEF Sp. z o.o., co przyczyniło się do skrócenia czasu realizacji projektów o 20%.
02.2016 - 04.2019, GHI S.A., Poznań
Asystentka ds. Komunikacji Wewnętrznej
Obowiązki:
- Rozwój i implementacja strategii komunikacji wewnętrznej
- Organizacja szkoleń i warsztatów dla pracowników
- Współpraca z działami HR i marketingu w zakresie komunikacji
- Prowadzenie wewnętrznego newslettera firmy
Osiągnięcia:
Zorganizowanie trzech corocznych konferencji dla GHI S.A., z udziałem ponad 200 pracowników.
Umiejętności
Umiejętności twarde:
- Zaawansowane umiejętności zarządzania projektami
- Biegła obsługa narzędzi komunikacji wewnętrznej
- Biegła obsługa pakietu MS Office
- Umiejętność analizy danych
Umiejętności miękkie:
- Doskonałe zdolności komunikacyjne
- Umiejętność pracy w zespole
- Zdolności organizacyjne i zarządzania czasem
- Elastyczność i adaptacyjność do szybko zmieniających się sytuacji
- Asertywność
- Samodzielność w podejmowaniu decyzji
Wykształcenie
Studia magisterskie z Komunikacji Społecznej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań
10.2010 - 07.2015
Kursy i szkolenia
Kurs zarządzania projektami - 2018
Szkolenie z narzędzi komunikacji wewnętrznej - 2017
Warsztaty z efektywnego zarządzania czasem - 2016
Zainteresowania
Psychologia, joga, literatura faktu