- Jest to projekt skierowany szczególnie do rodziców dzieci, które miewają problemy z dysregulacją emocjonalną, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne, lub również takie, które mają jakieś rozpoznania psychiatryczne. Warsztaty mają na celu wyposażyć rodzica przede wszystkim w wiedzę, troszeczkę obniżyć poziom lęku, który jest naturalny kiedy dowiadujemy się lub kiedy czujemy i widzimy, że z naszym dzieckiem jest coś nie tak, potocznie mówiąc, kiedy widzimy, że przeżywa coś bardzo trudnego, jest w kryzysie i cała rodzina nie radzi sobie z tą sytuacją i zazwyczaj wtedy właśnie rodzice szukają sposobu jak pomóc dziecku. Dlatego przewidujemy tutaj sporą dawkę i wiedzy i takich praktycznych umiejętności w komunikowaniu się z dziećmi i z młodzieżą - mówi Iwona Wróbel-Przebięda, koordynatorka Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Tarnowie.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o przystąpieniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonać telefonicznie, lub osobiście w Rejestracji Poradni Dziecięcych przy Mostowej 6.
- Warsztaty poprzedzone będą konsultacją indywidualną psychologiczną. Również taka konsultacja jest przewidziana w trakcie cyklu warsztatów oraz po ich zakończeniu. Planujemy pięć spotkań warsztatowych, podczas których będzie działo się to, co najważniejsze. Warsztaty są tylko dla osób dorosłych, które wyposażone w wiedzę, we wsparcie, będą mogły wydajnie pomagać swoim dzieciom w domu - zapowiada Iwona Wróbel-Przebięda.
Projekt "Psychoedukacja w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży" finansowany jest z Funduszy Norweskich.