Kraje Afryki są jednym z głównych kierunków naszej ekspansji, z którym związani jesteśmy od lat. Nasz sprzęt znajduje się na wyposażeniu kilku formacji z tego regionu, m.in. z Afryki Północnej i Środkowej. Nasza obecność w nadchodzących dniach w Rijadzie to okazja do kontynuacji rozpoczętych już rozmów, ale także szansa do promowania poszukiwanych w regionie systemów przeciwlotniczych czy też broni wsparcia – powiedział Robert Pacana, wiceprezes ZM „Tarnów” S.A.
Odwiedzający stoisko ZM „Tarnów” będą mogli zobaczyć granatnik RGP-40 – sprzęt sprawdzony w warunkach bojowych. Przeznaczony m.in. do zwalczania i obezwładniania siły żywej, niszczenia urządzeń technicznych, elementów budynków (np. okna, drzwi), środków ogniowych, pojazdów lekko opancerzonych oraz stawiania zasłon dymnych. Na WDS zaprezentujemy również karabin samopowtarzalny MWS–25 oraz karabinek samoczynno-samopowtarzalny MWS-15. Żołnierze
i funkcjonariusze, którzy mieli możliwość strzelania pozytywie oceniają obie konstrukcje głównie pod względem celności i ergonomii (karabiny stabilne podczas strzelania z niewielkim odrzutem). Na stoisku ponadto będzie można zobaczyć karabin wyborowy ALEX w układzie bull-pup kalibru 8,6 mm, który ma niemal dwukrotnie większą energię wylotową niż jego starszy brat BOR kalibru 7,62 mm. Znacznie zwiększa to siłę rażenia i zasięg celnego strzału. Nie zabraknie również najnowszej wersji karabinu maszynowego UKM 2020S przystosowanego do strzelania amunicją zgodną ze standardem NATO 7,62x51mm w taśmie rozsypnej M13. Karabin charakteryzuje się obniżoną masą i skróconą lufą do 440 mm co wpływa na ergonomię użytkowania. Na WDS zaprezentujemy także lekki moździerz LMC-2021. Dzięki znacznej donośności oraz dużej fragmentacji dedykowanej amunicji MAPAM, ogień moździerzy zapewnia skuteczne wsparcie walczących pododdziałów na dystansie do 1300m. Minimalna gwarantowana trwałość moździerzy wynosi 1500 strzałów co daje przewagę nad innymi konstrukcjami.