Masaż tajski
Masaż tajski wywodzi się z Tajlandii, a jego twórcą - według legendy - był osobisty lekarz buddy. Współczesny masaż tajski oparty jest na teorii, że ciało wypełnione jest cząsteczkami powietrza. Cząsteczki te podróżują po ciele przez kanaliki zwane senami. Masaże tajskie koncentrują się na skupiskach senów.
Tradycyjny masaż tajski to rodzaj masażu głębokiego. Stanowi połączenie akupresury z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. Różne techniki uciskowe mają na celu stymulować seny i kierować powietrze przez całe ciało w kierunku głowy. Masaż tajski ma właściwości lecznicze, rehabilitacyjne i pielęgnacyjne. Wykonany odpowiednio przynosi ulgę w bólu, koi nerwy i zapewnia wysoki poziom odprężenia. Wyróżniamy kilka odmian masażu tajskiego, w tym bardzo popularny tajski masaż stóp.
Masaż balijski
Masaż balijski pochodzi z Bali, czyli “wyspy szczęśliwych ludzi”. Według legendy umiejętność wykonywania zabiegu przekazała Balijczykom bogini Lakszmi, mająca cztery ramiona. To dlatego balijski masaż polega w dużej mierze na uciskaniu ciała za pomocą ramion. Poza tym w krajach dalekowschodnich często wykonuje się go przez dwie osoby, czyli na cztery ręce.
Masaż balijski to holistyczny rytuał, który bazuje na wielowiekowej mądrości ajurwedy i tradycyjnej medycyny chińskiej. Rytuał balijski wzmacnia energię chi, czyli siłę napędową wszystkich procesów życiowych i niewidzialne spoiwo, łączące ciało z duszą. Zabieg rodem z Bali uwzględnia elementy akupresury, aromaterapii, refleksologii i ajurwedy. Zabieg może być wykonywany na macie, materacu bądź łóżku do masażu.
Masaż hawajski
Masaż hawajski, zwany również Lomi Lomi, wywodzi się z hawajskiej filozofii huna. Zaliczany jest do zabiegów orientalnych, gdyż - podobnie jak masaż tajski i balijski - skupia się na równowadze ciała i duszy. Hawajczycy wierzą, że człowiek należy do istot duchowych w potrójnej postaci - fizycznej, duchowej i emocjonalnej. Celem masażu Lomi Lomi jest zharmonizowanie wszystkich tych postaci w jedną całość, co ma przynieść spokój ducha i szczęście.
Ruchy masażysty podczas zabiegu odzwierciedlają elementy, jakie występują w przyrodzie (takie jak ruch fal morskich czy kołysanie się palm). Masaż hawajski wyróżnia się zatem ruchami tanecznymi i pełnymi gracji. Zabieg odbywa się najczęściej za pomocą całych dłoni masażysty, a nierzadko także jego przedramion.
Gdzie na masaż orientalny?
Voucher na masaż to wspaniały prezent dla kogoś bliskiego lub… samego siebie. Jeśli chcesz oderwać się od trosk codzienności, zredukować stres i odpocząć w kameralnej atmosferze, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.superprezenty.pl/dzien-kobiet. Salony oferujące tradycyjne masaże orientalne znajdziesz również w naszym regionie.