-To będzie nasza główna inauguracja i pokaz dość skomplikowany. Mamy nadzieję, że będzie widowiskowy. Dużą wartością tego pokazu jest fakt, że twórcy tego mappingu to są młodzi ludzie z Tarnowa, którzy uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez BWA. To będzie ich debiut. Wydaje nam się, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Będzie też okazja, żeby czegoś więcej się dowiedzieć o tej sztuce video mappingu, bo przed pokazem będzie wykład dotyczący tej dziedziny sztuki – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.
Jubileuszowa edycja odbywa się pod hasłem „To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury”. Program festiwalu obejmujący spotkania i warsztaty z różnych gałęzi sztuki został przygotowany zarówno dla dorosłych odbiorców, jak i dzieci.
-Spotkanie, rozmowa i bycie wspólnie w jakiejś pięknej okoliczności sztuki – to jest motyw przewodni właściwie wszystkich edycji tego festiwalu. Tutaj spotykają się nie tylko fantastyczni twórcy scen muzycznych, plastycznych, teatralnych, literatury. Spotyka się też bardzo różna publiczność – podkreśla Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta miasta Tarnowa ds. kultury.
-Będzie performance, co jest pewną nowością w naszej ofercie. Sztuka performatywna, happening na festiwalu to znakomite nazwiska, takie jak: Ewa Zarzycka – jedna z najbardziej znanych osób polskiej szkoły performance, czy Łukasz Głowacki. Takie działania będzie też współtworzył Tomasz Sobczak, który jest dobrze znanym tarnowskim fotografem, a to jest nowy obszar jego działań. Zaprezentuje się również Ilona Sękowska-Lenart, która jest tarnowianką i studentką rozwijającą się w tej dziedzinie sztuki – informuje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.
Festiwal odbędzie się w dniach: 17.11 – 10.12 br. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.