-Konkurs ma na celu taką jedną rzecz, która się dość trudno przebija do świadomości społecznej. Las oprócz tego, że daje nam mnóstwo różnych korzyści i pełni bardzo ważne funkcje, jest również odnawialnym zasobem surowcowym, bez którego żadna gospodarka się nie obejdzie. Jest to promocja drewna. Oprócz tego, że mamy wpływ klimatyczny, rekreację w lesie, że mamy możliwość zbioru płodów runa leśnego, jest jeszcze taka ważna funkcja, jak produkcja drewna – tłumaczy Krzysztof Majka, nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska.
W związku z zakończeniem prac budowlanych i uroczystym oddaniem altany do użytku dzieci przygotowały krótki program artystyczny.
-Dzieci bardzo nam kibicowały. Pytały się, czy to im będzie służyło i kiedy już będą mogły korzystać z obiektu. Są zachwyceni i wyrażają bardzo mile opinie, że wreszcie będą mieli ochronę od słońca – zaznacza Elżbieta Chochlińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.
-Jest dobrze, bardzo się cieszymy, że wygraliśmy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej altany, z tego jak to wszystko teraz przebiega i dzisiejszego przedstawienia. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało – dodają uczennice z samorządu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.
W konkursie wyróżnienie dostały aż trzy placówki z gminy Borzęcin.
-To jest ewenement jeżeli chodzi o konkurs Lasów Państwowych: „Klasa z drewna”. Rzeczywiście jesteśmy jedyną gminą w gronie stu sześciu laureatów, z której trzy placówki szkolne otrzymały dofinansowanie na realizację projektów. To zasługa dobrze napisanych wniosków. Szkoła, w której się znajdujemy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym został sklasyfikowany na piętnastej pozycji. To zasługa zespołu nauczycieli, którzy przygotowywali założenia do tego przedsięwzięcia – podkreśla Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.
-Dzieci zasługują na to co najlepsze. Cieszę się, że Lasy Państwowe zostały partnerem polskich dzieci i polskiej szkoły. Gmina Borzęcin skorzystała z 250 tysięcy złotych jeśli chodzi o program klasa z drewna. Jest liderem i rekordzistą jeśli chodzi o całą Polskę. Pokazujemy to, że nie ma Polski A i Polski B, jest jedna wielka, doinwestowana Polska. Cieszymy się, że naszym partnerem są Lasy Państwowe, który tą ogromną kwotą wspomaga dzieci z gminy Borzęcin – zaznacza Norbert Kaczmarczyk, poseł na Sejm RP.
W całej Polsce 106 placówek uzyskało akceptację nadesłanych projektów i fundusze na ich realizację.