- Chcemy ich otoczyć jaką szczególną troską, jest to ważna dziedzina, dotyczy nie tylko spraw zysku, ale bardzo ważne jest również, by w tej przedsiębiorczości kierować się nauką kościoła. Chcemy i zapatrzeć się i pomyśleć nad etycznymi sprawami dotyczącymi przedsiębiorców i pracodawców i w głębi pomyśleć jak i co robić, aby przy pomnażaniu zysku nie zapomnieć o człowieku i jego godności – tłumaczy ks. dr hab. Marek Kluz, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
- Jest to bardzo ważna konferencja, za co bardzo dziękuję ks. Markowi Kluzowi. Za to, że wspólnie ze mną, ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie zorganizował tę konferencję. Myślę, że jest ona bardzo ważna i potrzebna i bardzo na czasie, bo jesteśmy po okresie pandemii, jeszcze w czasie wojny w Ukrainie, co na pewno przekłada się na dzisiejszy rozwój przedsiębiorczości, na biznes w Polsce. Wiemy, że przedsiębiorczość jest istota każdego państwa – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.
Po pierwszej części składającej się z wykładów dotyczących problematyki konferencji wszyscy słuchacze mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat szlachetności powołania i trudności bycia przedsiębiorcą.
- Zatrzymanie się nad problematyką przedsiębiorczości będzie dotyczyło wszystkich ludzi. Uczestniczyć w niej będą wójtowie i burmistrzowie, przedsiębiorcy i pracodawcy, a także nasi klerycy – studenci specjalności kapłańskiej i katechetyczno-pastoralnej – dodaje ks. dr hab. Marek Kluz, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.
W trakcie konferencji można było posłuchać wykładów dr Henryka Siodmoka, dr hab. Adama Zadroga i dr Grzegorza Malinowskiego. Całe wydarzenie zakończył wykład podsumowujący ks. prof. dr hab. Janusza Królikowskiego.