- Bardzo się cieszę, że to dzisiejsze wydarzenie, opłatek świąteczny dla regionu tarnowskiego, się odbywa. Te kilka miesięcy było dla nas bardzo trudne, musieliśmy się uporać z wieloma wyzwaniami, dlatego takie ważne jest to, aby móc się spotkać. Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się ze spotkaniem, z rozmową i takim bliskim, osobistym słowem. Dzisiaj będziemy sobie życzyć wszystkiego dobrego - mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.
- Obecność tak wielu gości, samorządowców, pana wojewody, parlamentarzystów, powoduje, że możemy się tą energią podzielić, naładować na nadchodzący rok. On będzie dobry. Z narodzenia Jezusa Chrystusa wynika optymizm i nadzieja, ja wierzę, że będzie to rok dobry dla nas wszystkich, dla mieszkańców Małopolski Wschodniej, ale też dla wszystkich naszych bliskich, rodzin, znajomych, tych, których cenimy sobie, szczególnie gdy czasy są niespokojne, wtedy rodzina jest dla nas fundamentem, tym co najważniejsze, a święta Bożego Narodzenia to właściwe takie rodzinne święta - dodaje Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.
Przed zgromadzonymi wystąpił chór chłopięcy, który w niezwykłych aranżacjach wykonał polskie kolędy. Ewangelię odczytał ks. Jan Bartoszek, diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców diecezji tarnowskiej. Z zebranymi modlił się też Jego Ekscelencja ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Zgromadzeni połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
- Przede wszystkim na nas spoczywa obowiązek dawania przykładu innym. Mimo że tutaj są samorządowcy, którzy wywodzą się z lewej, prawej strony czy środka to wszystkich nas łączy jeden cel – służba mieszkańcom. I musimy dać przykład. Trzeba rozmawiać ze sobą, być ze sobą, dobrze sobie życzyć i cieszyć się tą nową nadzieją, czyli narodzinami pana Jezusa - wyjaśnia Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów.
- Jest to taki moment zadumy, spotkania się nie w pędzie, ale już przed samą wigilią, przed samym Bożym Narodzeniem, można sobie złożyć życzenia, porozmawiać o tym, co nas czeka w najbliższym roku, o planach. To też wymiana poglądów, spostrzeżeń i w szerszym niż powiat, bo tu już mamy spotkanie makroregionu tarnowskiego - zaznacza Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Szczucin.
W trakcie wydarzenia harcerze przekazali też betlejemskie światełko pokoju.
Dodajmy, że spotkania opłatkowe samorządowców regionu tarnowskiego to już tradycja. Odbywają się one od kilkunastu lat.