- Widzimy ogromne zainteresowanie drugą edycją "Złotej Rakietki Małopolski". Przyjechało do nas bardzo dużo samorządowców, rywalizujemy ze sobą. W tej chwili rozgrywamy ten turniej w Oleśnie, dlatego, że tutaj mamy najwyższą klasę rozgrywkową ekstraligę w tenisie stołowym i to powoduje, że te zawody możemy rozegrać w sposób profesjonalny, mając znakomite zaplecze, mając znakomitych sędziów. Myślę, że wszyscy samorządowcy są zadowoleni z takiej organizacji - mówi Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.
W sumie w turnieju wzięło udział ponad 50 samorządowców. Wśród nich znaleźli się między innymi starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie.
- Muszę powiedzieć, że atmosfera, rywalizacja jest bardzo fair, z czego się ogromnie cieszę. Jesteśmy w trakcie drugiego turnieju. Pierwszy mecz udało mi się wygrać. Mam nadzieję, że również następne mecze pójdą tak pozytywnie, ale to fajna forma spędzenia czasu, i też czas wspólnych rozmów integracji także liczę, że dobrniemy jak najdalej. Pan starosta też sobie bardzo dobrze radzi. Pozostali członkowie zarządu również powygrywali mecze, także myślę, że powiat tarnowski będzie górą - tłumaczy Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.
- Liczę na to, że będzie to dobra zabawa. Zresztą to jest dobra zabawa. Obiecywał sobie człowiek, że jednak znajdzie chwilę na to, żeby pograć, jednak i obowiązki zawodowe i rodzinne nie pozwoliły na to, żeby, się lepiej do tego przygotować, aczkolwiek to jest dobra zabawa - dodaje Tomasz Banek, wojt gminy Wietrzychowice.
- Lubię tak sobie pograć w tenisa, dlatego, że to jest bardzo fajna gra, w której pracują właściwie wszelkie mięśnie, a nie jest taka męcząca, dlatego uważam, że taka impreza jak ta organizowana w Dąbrowie Tarnowskiej zasługuje na wielkie słowa uznania, bo po pierwsze, zabawa, dobra zabawa, dla zdrowia i to jest najważniejsze dla mnie - wyjaśnia Roman Łucarz, starosta tarnowski.
Nie zabrakło również wyjątkowych gości spoza terenu województwa małopolskiego.
- Mamy teraz trudne czasy, inflacja, wojna za polską granicą także działalność samorządów może nie jest jakoś mega utrudniona, ale mamy wyzwania, których nie mieliśmy jeszcze rok temu, także jest okazja, żeby właśnie podzielić się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami, porozmawiać z innymi samorządowcami jak oni to robią u siebie - tłumaczy Andrzej Pieniążek, wicestarosta dębicki.
- Jakiegoś reprezentanta województwo świętokrzyskie powinno mieć na tak pięknej imprezie. Ja jestem w ogóle zachwycony skalą organizacji tej imprezy. Dostałem informację w ubiegłym roku, że będzie się odbywał ten turniej w pierwszej edycji, że tak powiem, przyjechałem, mówię, rozejrzę się i co się okazuje, że samorządowcy, którzy od poniedziałku do piątku mają duży stres zawodowy i mnóstwo spraw na głowie i powinni mieć sobotę czy w niedzielę okazję, żeby się troszeczkę odstresować, odreagować od codziennych obowiązków. Znakomita zabawa bardzo dobrze się tu czujemy - dodaje Wiesław Skop, burmistrz miasta i gminy Pacanów.
Ostatecznie w finale 1 miejsce w kategorii Leader podobnie jak w ubiegłym roku zajął Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica. W kategorii Radni na podium stanął Marcin Jawień Radny Gminy Szczurowa. W kategorii kobiet swój tytuł z poprzednich zawodów obroniła Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.
- Najtrudniej jest właśnie obronić tytuł mistrza. Udało mi się zdobyć po raz drugi 'złotą rakietę małopolskich samorządowców', ale co jest najważniejsze? To najważniejsza jest ta inicjatywa, że jest organizowany turniej dla właśnie wójtów, burmistrzów, że możemy się spotkać, rywalizować w sportowej atmosferze i przede wszystkim też dawać przykład do aktywnego spędzania czasu. To jest główna idea tych zawodów - wymienia Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.
- Ja trenuję dwa razy w tygodniu tenisa stołowego. Gram w 4. lidze tenisa stołowego także nie od dzisiaj gram. Mam do czynienia od dawien dawna także dla mnie to żadna nowość. Film grać w tenisa i po prostu robię to, co lubię na co dzień i dzisiaj tego efekty - dodaje Marcin Jawień, radny Rady Gminy Szczurowa.
- Bardzo się cieszę, bo jak wiedzą sportowcy, trudniej jest czasami obronić tytuł, niż go zdobyć, także bardzo się cieszę, ale myślę, że to nie tylko jest to zwycięstwo ważne, ale sam udział, fajnie spędzony czas, aktywność fizyczna, takie oderwanie się od tej rzeczywistości, od obowiązków chociaż na chwilę - wyjaśnia Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.
Najlepsi zawodnicy oprócz medali i statuetki otrzymali też nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dodajmy, że turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
"Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego"