- Dzisiaj mamy przykład otwarcia, chociażby laboratoriów przyszłości, czyli ciekawych pracowni, dzięki którym będzie uzyskiwać nowe kompetencje, będziecie ćwiczyć umiejętności techniczne, manualne tutaj z kolei mamy sale, która służy takim nagraniom, wywiadom taka bardzo ciekawa przestrzeń, która pozwoli wam tez nauczyć się prezentować się w życiu - mówi Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.
- Ja się też cieszę, jako przedstawiciel CANPACK, że środki, które przeznaczyliśmy, zostały spożytkowane w taki sposób, ze macie państwo tak piękna sale, z które możecie korzystać, gdzie będziecie mieli okazje zapewne spotykać się z bardzo ciekawymi ludźmi, poznawać ich pasje, zainteresowania i przekazywać to dalej - dodaj Wiesław Cabale, dyrektor CANPACK FIP.
- Pewnego razy pan burmistrz przyszedł na kontrole, sprawdzić jak tu wszystko działa, jeszcze jak byłam dyrektorem i pokazuje, że tu chcielibyśmy zagospodarować, i tak mówi, super dzieciaki są, chętni ja tutaj chwaliłam, że mamy nauczycieli, którzy są zdolni i literacko i właśnie coś tutaj myślimy o telewizji. Pan mówi „bardzo dobrze, bo nauczymy dzieci korzystać z mediów, rozsądnie i nauczymy kultury medialnej” - wypowiada się Urszula Białka, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Brzesku.
- Zawsze mówię moim ucznia, że wszystko się zaczyna od marzeń, a potem trzeba się zastanowić co zrobić, żeby te marzenia zrealizować i ta realizacja odbyła się, ze jeszcze jako wicedyrektor podzieliłam się ty z panią dyrektora Urszulą Białką, pani dyrektor wymyśliła nawet nazwę tego studia, że to będzie taka telewizja „Wieści z dwójki” i wspólnie realizowałyśmy ten projekt z panem burmistrzem Tomaszem Latochą oraz firmą CANPACK gdzie złożyłyśmy projekt - opowiada Ewa Łupińska – Toroń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.
Już przed samym remontem sali dzieci zaczęły uczęszczać na zajęcia pt. „Kuźnia Literacka”. Jest to grupa uczniów, którzy chcą uczyć się pisania oraz dzielenia się swoją twórczością z innymi.
- W tym samym czasie powstawała kuźnia literacka, byli już wtedy nasi absolwenci, to się działo jeszcze przed wakacjami, kiedy weszli do tej sali i były pierwsze próby takich nieśmiałych wywiadów to jedna z uczennic, powiedziała tak „Pani dyrektor ja chce tu zostać” ja mówię „Ale ty jesteś w ósmej klasie” „To nic ja chce tu zostać” - relacjonuje Ewa Łupińska – Toroń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.
Laboratorium przyszłości to był koszt około 30 tys. złotych, związany z remontem i przygotowaniem sali. Do powstania pracowni telewizyjnej włączyła się spółka CANPACK FIP, dzięki której pozyskano środki finansowe do zrealizowania zadania.
Warto także dodać, że burmistrz planuje kolejne inwestycje w Szkołę Podstawowa nr 2.