- Bardzo zależało nam właśnie na wydaniu płyty, na której znalazło się wiele utworów bardzo różnorodnych, które związane są z naszą historią, które wykonywaliśmy podczas różnych ważnych dla nas sytuacji i doświadczeń i dlatego poniekąd jest to trochę nasz pamiętnik – przedstawiała Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru „Puellae Orantes”.
Płyta zawiera wykonania 16 różnorodnych utworów, których wybór był nieprzypadkowy. Kompozycje te formacja wykonywała m.in. na konkursach, czy przy współpracy z różnymi artystami i twórcami muzyki. Gatunki, jakie chór podejmuje w swoim najnowszym wydawnictwie, zaczynają się od pieśni Moniuszki, przez operę, swing, jazz, folk, a na współczesnych klasykach muzyki popularnej skończywszy. Wykonania nagrane są w sumie w aż sześciu językach.
- Naszym celem było ukazanie piękna w różnorodności. W takim czasie, kiedy jest masę nienawiści wszędzie. Chcieliśmy, żeby ta płyta miała przesłanie absolutnie pozytywne – wyjaśniła Aleksandra Topor.
Krążek został nagrany w Lusławicach. Tam też 24 września odbędzie się pierwszy koncert promujący repertuar z płyty. Niebiletowany występ „Puellae Orantes” odbędzie się w Bazylice Katedralnej 11 września po mszy świętej o godzinie 12.00 ze szczególną dedykacją dla jubilatów złotych i srebrnych małżeńskich godów.
- To będzie taki krótki koncert z harfą tym razem. To jest rzadki instrument, który rzadko, zwłaszcza w muzyce chóralnej jest wykorzystywany. My zaśpiewamy kilka utworów dedykowanych jubilatom – zapowiedział ksiądz Władysław Pachota, założyciel i dyrygent chóru.
Obecnie grupa liczy łącznie 40 chórzystek. 30 głosów pojawiło się na albumie. Formacja ma na swoim koncie sukcesy w międzynarodowych konkursach m.in. Grand Prix na konkursie w Tajwanie.