- Już siedem tygodni przed festiwalem zdążyliśmy uruchomić sprzedaż biletów. Część ludzi przychodzi tutaj do kasy, ale bardzo dużo osób kupuje bilety poprzez internet. Tak jest po prostu najłatwiej. Przy każdym z tych spektakli jest dokładny opis: kto gra, w jakich godzinach, gdzie można zobaczyć, w jakich cenach, więc ludzie sobie dokładnie sprawdzają, czytają i dokonują zakupów, bądź rezerwacji – tłumaczy Rafał Balawejder, dyrektor naczelny tarnowskiego teatru.
W konkursie bierze udział pięć różnych wybranych przez organizatorów spektakli z teatrów z całego kraju. Sam gospodarz, czyli tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego również przygotował własną premierę, którą w tym roku jest „Zimowy Pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka. Aby zwiększyć dostęp publiczności do spektakli, większość konkursowych pokazów odbędzie się dwukrotnie. Festiwal oraz widowiska wpisane w jego tegoroczny program rozegrane zostaną w kilku lokalizacjach. Tą najważniejszą pozostaje Teatr Ludwika Solskiego przy ul. Mickiewicza 4, ale część imprezy odbędzie się również w innych miejscach Tarnowa, m.in. w Centrum Sztuki Mościce.
- Będziemy grać w tarnowskim amfiteatrze, chcielibyśmy w przestrzeni tarnowskiego rynku pokazać spektakl plenerowy - „Kantatę na cztery skrzydła”, ponieważ to jest tytuł komediowy, który ostatnio my tutaj przygotowaliśmy i w takiej formule otwartej go pokażemy. A na koniec, na finał, tego samego dnia, kiedy tu będzie śpiewała pani Stanisława Celińska, chcielibyśmy także zaprosić na naprawdę fenomenalny występ włoskiej grupy eVenti Verticali. On będzie w przestrzeni otwartej – to jest taki teatr napowietrzny – prezentuje Rafał Balawejder.
Oprócz wydarzeń scenicznych, takich jak konkursowe spektakle, koncert legendarnej polskiej aktorki Stanisławy Celińskiej, czy efektowne widowisko artystyczne gości specjalnych z Włoch, na tarnowskich widzów w teatrze czeka również wystawa prac rysownika Andrzeja Mleczki. Impreza potrwa od 24 września do 1 października.